[22 kwietnia 2017 godz. 12:00]Rynek Sztuki
189. Aukcja Dzieł Sztuki
W sobotę 22 kwietnia odbędzie się 189. Aukcja Dzieł Sztuki zorganizowana przez łódzki dom aukcyjny Rynek Sztuki. W ofercie znajduje się 139 obrazów, grafik, rzeźb i obiektów rzemiosła artystycznego.
Spośród płócien uwagę zwraca „Sztorm” Wojciecha Weissa szacowany na 46.000 do 59.000 zł. To dzieło znanego przedstawiciela Młodej Polski i tendencji kolorystycznych okresu międzywojennego, który specjalizował się w portretach i pejzażach, jednak tych o tematyce morskiej powstało niewiele. Obraz został namalowany najprawdopodobniej w Jastrzębiej Górze, którą artysta odwiedzał w okresie międzywojennym. Weiss jest obecnie najwyżej wycenianym przedstawicielem krakowskich kolorystów i jego obrazy znajdują nabywców w cenach po kilkadziesiąt tysięcy złotych. Krakowską Akademię ukończył również Józef Wasiołek, łodzianin, najwybitniejszy przedstawiciel nurtu koloryzmu w naszym mieście. Na aukcji zostanie wystawionych na sprzedaż 10 jego dzieł, w tym 8 obrazów i 2 rysunki. Podobnie jak u Weissa ulubionym tematem Wasiołka były pejzaże, ale równie często malował kompozycje złożone z kwiatów, które rosły bujnie u niego w ogrodzie na peryferiach miasta.
Najciekawszą pozycją wśród grafik jest „Portret Jacka Malczewskiego” autorstwa Leona Wyczółkowskiego, krakowskiego malarza i grafika. Wykazując się wyjątkową biegłością warsztatową, szczególnie umiejętnością operowania kredką litograficzną, malarz był autorem wielu doskonałych grafik, za które obecnie kolekcjonerzy gotowi są płacić od kilku do kilkunastu tysięcy złotych. Narysowany „lekką ręką” portret najwybitniejszego polskiego symbolisty pochodzi z wydanej w 1903 roku Teki Stowarzyszenia Polskich Artystów Grafików.
Oferta nie ogranicza się tylko do sztuki tradycyjnej, gdyż jak zwykle na aukcjach w Łodzi nie może zabraknąć awangardy. Nurt ten reprezentują dzieła Władysława Strzemińskiego, Bolesława Utkina, Ewy Marii Łunkiewicz-Rogoyskiej i współczesnych twórców - Stanisława Fijałkowskiego i Andrzeja Gieragi.
Aukcja rozpocznie się o godz. 12:00 w głównej siedzibie firmy Rynek Sztuki przy ul. Wschodniej 69 (róg.Narutowicza, I pietro). Wstęp na aukcję jest wolny, licytować można także przez telefon i internet. Oferta prezentowana jest obecnie w salonie firmy pod adresem jw. oraz na stronie internetowej www.ryneksztuki.eu.

189. AUKCJA DZIEŁ SZTUKI
Sala aukcyjna Rynku Sztuki, ul. Wschodnia 69 (róg Narutowicza, I piętro),

Uwaga: Wszystkie obiekty mają ceny gwarancyjne i tylko ich przekroczenie skutkuje zawarciem transakcji. Do ceny wylicytowanej doliczana jest 18% opłata manipulacyjna domu aukcyjnego. Regulamin aukcji dostępny jest na stronie www.ryneksztuki.eu.

1. Szczepan Andrzejewski(1892-1950) Weteran z wnuczką(1929) sygn.dat.l.g.    olej, tektura   49x35    2.500-3.500
2. Carl Bowedt(1889-1972) Tunis sygn.l.d.    olej, płótno   50x60   5.000-6.500
3. Hermann Braun(1862-1908) Ratusz w Münster sygn.na płycie śr.d.     akwaforta    45.8x33.5    400-550
4. Marc Chagall(1887-1985) Kompozycja(“XXe Siècle”, 1966, Mourlot #470) nsygn.    litografia barwna
   30.6x45.5    900-1.500
5. Marc Chagall Prorok Daniel i lwy(z „Ilustracje do Biblii”, edycja S.P.A.D.E.M., 1985) nsygn.      litografia barwna
   (1616/3000)    35x26     900-1.500
6. Jan Dobkowski(ur.1942) Z cyklu „Księżyc i moja czereśnia XXIV”(2010) sygn.dat.na odwrociu    akryl, płótno
    55x55  10.000-13.000
7. Edward Dwurnik(ur.1943) Kraków(2016) sygn.dat.p.d.    akryl, płótno    55x46    7.700-9.800
8. Edward Dwurnik Złote tulipany(2016) sygn.dat.p.d.    akryl, płótno    30x30     3.200-4.500
9. Henryk Epstein(1890-1944) Na rynku sygn.p.d.    ołówek, pastel, papier   22.5x30 (w św.p-p)   3.500-4.500
10. Erno Erb(1878-1943) Chryzantemy sygn.p.d.   olej, tektura   55x37    10.000-13.000
11. Ernest Justine Ferrand(1846-1932) Figurka Amora ze strzałą sygn.FERRAND     metal patynowany na brąz,
     podstawa marmurowa   wys.35      1.300-1.800
12. Stanisław Fijałkowski(ur.1922) Droga koło szubienicy(1958) sygn.dat.na odwrociu    olej, płótno   46x33
      35.000-45.000
13. Jan Filipski(XX w.) Bałuty(1980) sygn.dat.p.d.    tusz, papier    22.5x30   500-700
14. Jan Filipski Łódź-Bałuty. Z ulicy Piekarskiej(1987) sygn.dat.p.d.     linoryt      22.7x30   250-350
15. Jan Filipski Nauką i pracą(1975) sygn.dat.p.d.     linoryt     26.5x30       250-350
16. Andrzej Gieraga(ur.1934) Obraz z liniami(2014) sygn.dat.na odwrociu      akryl, pilśnia    50x50  7.500-10.000
17. Chaim Goldberg(1917-2004) Nosiwoda sygn.p.d.     litografia (43/45)    55x42    1.100-1.500
18. Maria Helena Gralewska(1910-1972) Terrain III sygn.M.GRALEWSKA/MG (monogram wiązany)     ceramika
      patynowana, glazurowana    2.5x16.5x10.5    350-500
19. Maria Helena Gralewska Bloki skalne sygn.MG (monogram wiązany)  ceramika polichromowana, glazurowana
      10.5x21x11     550-850
20. Wolfgang Grässe(1930-2008) Autoportret z maską(1958) sygn.dat.śr.g./sygn.l.d.   olej, tektura  48x36   2.500-4.000
21. Wolfgang Grässe Jesienny wieczór(1959) sygn.dat.śr.d.    tusz, akwarela, papier      60x42   1.500-2.500
22. Teodor Grott(1884-1972) Kwiaty w oknie sygn.p.g.    akwarela, papier     36x49.5   4.000-5.000
23. Władysław Heliodor Gumiński(1822/23-1898) Ruiny zamku w Ossolinie(1881) sygn.dat.l.d.    ołówek, papier   16x25
      250-350
24. Władysław Heliodor Gumiński W ogrodzie(1893) sygn.dat.l.d.    ołówek, papier   18x11.3    200-300
25. Jan Kanty Gumowski(1883-1946) Widok starego Gdańska sygn.na kam.l.d.       litografia    34x50.   500-700
26. Max Haneman(1882-1944) Portret młodej góralki(1912) sygn.dat.p.d.   pastel, papier     61x48    8.800-11.500
27. Fr. Hartwich(XIX w.) Pożegnanie Fryderyka Wilhelma Pruskiego z żoną i dziećmi przed wyjazdem na wojnę
      w 1870 roku sygn.na kam.l.d.      litografia     43x51.5      560-730
28. Zygmunt Kaczówka(1915-1996) Róże w wazonie sygn.p.d.   olej, płótno   50x61  1.800-2.500
29. Maria Kawalerowicz(1916-1996) Portret dziewczynki sygn.p.d.     olej, płótno    75x45.5    1.800-2.500
30. Marian Kępiński(ur.1942) Bez tytułu sygn.na odwrociu    olej, płótno     36x50    1.300-2.200
31. Antoni Kierpal(1898-1960) Łodzie rybackie sygn.p.d.    olej, płótno/pilśnia    14.5x23      650-850
32. Antoni Kierpal Radogoszcz(1945) sygn.dat.l.d.    akwarela, gwasz, papier   11x16 (w św.p-p)     400-600
33. Mojżesz Kisling(1891-1953) Kawiarnia La Rotonde sygn.na kam.p.d.     litografia barwna, akwarela
     35.5x42   1.500-1.900
34. Mojżesz Kisling wg Port orientalny (Ilustracja do: Héron de Villefosse, L'épopée bohémienne. Aux dépens d'un amateur,
      Paris, 1959) sygn.na kam.l.d.    litografia barwna     27x19.7   1.000-1.400
35. Mojżesz Kisling wg Wejście do obozu (Ilustracja do: Héron de Villefosse, L'épopée bohémienne. Aux dépens d'un
      amateur, Paris, 1959) sygn.na kam.l.d.    litografia barwna    28.2x19.5      700-900
36. Ludwik Klimek(1912-1992) Akt wśród kwiatów sygn.p.d.    olej, płótno   65x54    8.300-9.800
37. Ludwik Klimek Śniadanie na trawie sygn.p.d.      olej, tektura    37.5x45.5   4.400-6.200
38. Ludwik Klimek Dziewczyna z koszem(1958) sygn.dat.l.d.   olej, pilśnia      41x33    4.400-5.800
39. Oskar Kokoschka(1886-1980) Apulia. Antyczny medalion – Kobieta w chuście(1963) sygn.p.d.      litografia (42/50)
      37.5x35   1.900-2.500
40. Wacław Kondek(1917-1976) T 118(1975) sygn.dat.p.d.    olej, deska    50x71    3.800-4.900
41. Wacław Kondek Dziewczynka z kotem sygn.p.d.    drzeworyt     22.8x17.7   250-350
42. Bronisław Kopczyński(1882-1964) Dawna Warszawa sygn.p.d.    litografia    48.5x32.5    400-600
43. Janina Królikowska(1903-1990) Pusta plaża(1964) sygn.dat.p.d.    olej, płótno    45x61    800-1.200
44. Jean Lambert Rucki(1888-1967) Plakieta z symbolami 4 ewangelistów sygn.J.L.RUCKI/ CHERET/PARIS   brąz
      patynowany    12x11     1.500-2.000
45. Jan Lebenstein(1930-1999) Ilustracja do Eugenio Montale „Cinquante ans de poesie” sygn.p.d.     litografia barwna
      (78/100)    33.1x22.8     2.000-3.000
46. P. Lehman(XX w.) Paris(1932) sygn.dat.p.d.   akwarela, tusz, papier   31x24.5    300-500
47. Leon Lewkowicz(1888-1950) Portret chłopca sygn.p.d.      olej, płótno     52x46     7.500-9.500
48. Krystyna Liberska(1926-2010) Papużki(1973) sygn.dat.p.d.   olej, płótno  73x122   4.000-5.500
49. Tadeusz Łapiński(1928-2016) Kompozycja(1965) sygn.dat.p.d.    technika własna, płótno    90x60    8.000-11.000
50. Ewa Maria Łunkiewicz-Rogoyska(1895-1967) Kompozycja kubistyczna(1951) sygn.dat.p.d.   olej, pilśnia     62x68
     10.000-16.000
51. Ewa Maria Łunkiewicz-Rogoyska Kompozycja kubistyczna sygn.p.d.     olej, technika własna, pilśnia   50x64.5
     10.000-16.000
52. C.M. Projekty do kafli ceramicznych-2 szt. sygn.l.d.    olej, tektura   48x32.5 (każdy)   3.800-5.200
53. K.M.(XX w.) Akt stojący(1925) sygn.dat.p.d.   sangwina, papier    34x23 (w św.p-p)     750-1.100
54. K.M.(XX w.) Akt(1925) sygn.dat.p.d.     sangwina, papier    21.5x25 (w św.p-p)      750-1.100
55. M.Maniński(XIX/XX w.) Portret Henryka Sienkiewicza(1900) sygn.na kam.p.d.     litografia    52.2x41.5   650-850
56. Zygmunt Menkes(1896-1986) Postacie we wnętrzu sygn.p.d.    ołówek, papier  22x17.5 (w św.p-p)    2.500-3.000
57. Daniel Mróz(1917-1993) Do i od Redakcji (projekt winiety do „Przekroju”) nsygn.   tusz, papier   22x35.5   1.600-2.300
58. Józef Mróz(1914-1990) Plac zabaw(1960) sygn.dat.l.d.     olej, płótno    70x100  1.400-2.500
59. Olga Niewska(1888-1943) Japończyk-Mnich tybetański-Uśmiech(proj.1921) nsygn.    fajans szkliwiony    wys.21.5
     (wewnątrz stopy mało czytelny napis atramentem)     7.500-9.000
60. Nowakowska(XX w.) Żaglówki w zatoce sygn.l.d.     tusz, papier   37x44.5 (w św-p.p.)     650-900
61. Irena Nowakowska-Acedańska(1906-1983) Gliwice. Kościół Wszystkich Świętych od ul.Wieczorka(1970)
      sygn.dat.p.d.   akwarela, papier     44x31   1.100-1.500
62. Józef Panfil(ur.1958) Motyw z Lubiatowa sygn.p.d.    akryl, płótno/tektura   18x24    2.200-2.900
63. E. Pecqueur(Niemcy, Dortmund, 1942) Głowa Chrystusa w koronie cierniowej sygn.Pecqueur E./DORTMUND.1942
      drewno orzechowe    28.8x15x15.6    1.500-1900
64. Pablo Picasso(1881-1973) La Comedie Humaine - 29.I.54 V (“Verve” no. 29/30, 1954) nsygn.dat.na kam.p.d.
      litografia barwna   24x32      900-1.500
65. Antoni Piotrowski(1853-1924) Oddział konny sygn.p.d.    olej, sklejka   33x43    25.000-32.000
66. Henryk Plich(1904-1986) Brzeg morza sygn.p.d.      olej, tektura    46x65    700-1.200
67. Henryk Płóciennik(ur.1933) Zachód słońca(1991) sygn.dat.śr.d.    olej, płótno    50x70    4.400-6.000
68. Kazimierz Podsadecki(1904-1970) Akt(1963) sygn.dat.p.d.     tusz, papier    23.5x33    1.500-2.000
69. Ryszard Rajski(1926-2016) Pejzaż z wodą sygn.l.d.    olej, płótno   54x65   1.500-1.900
70. Rupiński(XX w.) Samokrytyka sygn.p.d.     ołówek, papier     19.8x22.5    250-450
71. Bronisława Rychter-Janowska(1868-1953) Fontanna w ogrodach Borghese w Rzymie(1914) sygn.dat.l.d.    olej, tektura
      32.5x22.5 (w św.p-p)      6.900-8.600
72. Józef Schiffer(XX w.) Leśny strumień(1945) sygn.dat.l.d.    gwasz, papier    38x50.5   400-600
73. Teodor Senk(pocz.XX w.) Na pastwisku sygn.p.d.   olej, tektura    24.5x31.3   900-1.400
74. Dorota Seydenmann(1900-1942) Martwa natura z niebieską karafką sygn.p.d.   olej, sklejka  56x45.5   7.500-10.000
75. Henryk Siedlanowski(1906-1979) Projekt witraża sygn.p.d.     kredka, papier   44x44   250-400
76. Zofia Stankiewicz(1862-1955) Katedra na Wawelu sygn.l.d.      akwaforta     25x33.5    650-850
77. Władysław Strzemiński(1893-1952) Fotokopia plakatu propagandowego(l.50.XX w.) nsygn.(na odwrociu
      potwierdzenie autorstwa przez H.Modzelewską)     papier fotograficzny    39.5x28.5   2.500-3.500
78. Alfred Swieykowski(1869-1953) Zimowy pejzaż sygn.l.d.   olej, sklejka     61x80.5     6.500-8.500
79. Jan Marcin Szancer(1902-1973) Projekt kostiumu do baletu „Pan Twardowski” sygn.p.d.    akwarela, papier
      32.7x22     700-1.200
80. Jan Marcin Szancer Pies i pszczoła sygn.p.d.     akwarela, tusz, papier   29.5x20.7      1.000-1.500
81. Alina Ślesińska(1922-1994) Kompozycja(1960) sygn.dat.p.d.     litografia barwna    20.4x19.8      320-480
82. Włodzimierz Terlikowski(1873-1951) Most na Sekwanie sygn.p.d.    olej, płótno   73x54   18.000-22.000
83. Hugo Ulbrich(1867-1929) Wrocław. Brama Kluszczana na Ostrowie Tumskim(1917) sygn.dat.na płycie p.d.
      akwaforta    26.8x19.3    250-400
84. Bolesław Utkin(1913-1993) Kompozycja sygn.l.d.      technika własna, pilśnia     61x57   7.000-12.000
85. Wilhelm Wachtel(1875-1942) Idylla sobotnia(z teki „Golus“) sygn.monogramem na płycie śr.d.      litografia
      59.3x43    500-700
86. Wilhelm Wachtel Przechodzień(z teki „Golus”) nsygn.    litografia    51.5x37.5     500-700
87. Józef Wasiołek(1921-2008) Martwa natura z ikoną sygn.p.d.     olej, płótno    116x90   6.500-8.500
88. Józef Wasiołek Portret młodej dziewczyny(1971) sygn.dat.p.d.   olej, płótno    84x68   2.500-3.500
89. Józef Wasiołek Kwiaty sygn.p.d.     olej, płótno   35x30     2.500-3.300
90. Józef Wasiołek Kwiaty sygn.l.d.     olej, płótno   62.5x47   4.000-6.000
91. Józef Wasiołek Kwiaty sygn.p.g.     olej, pilśnia   20x15      700-1.000
92. Józef Wasiołek Szklarska Poręba sygn.p.d.     olej, płótno     78x96.5     4.400-6.000
93. Józef Wasiołek Uniejów sygn.p.d.     olej, płótno    89x116.5    4.400-6.000
94. Józef Wasiołek Pejzaż ze Starego Sącza sygn.p.d.      olej, pilśnia      41x27    1.500-2.500
95. Józef Wasiołek Wielbłąd sygn.l.d.    ołówek, papier     19.5x29 (w św.p-p)    250-400
96. Józef Wasiołek Owca sygn.p.d.    ołówek, papier  18x26.5 (w św.p-p)      250-400
97. Nathan Wasserberger(1928-2012) Rudowłosa sygn.l.d.     olej, płótno    61x61    5.000-7.000
98. Wojciech Weiss(1875-1950) Sztorm sygn.l.d.     olej, płótno    46.5x65.5    46.000-59.000
99. Wojciech Weiss Akt sygn.p.d.      ołówek, papier     45.5x31    1.800-2.500
100. Leon Wyczółkowski(1852-1936) Portret Jacka Malczewskiego(Teka Stowarzyszenia Polskich Artystów
       Grafików, 1903) sygn.na kam.p.d.       litografia     43.3x59     7.500-9.500
101. Fiedor Zacharow(1919-1994) Pejzaż sygn.p.d.   olej, tektura   17x32.5    2.500-3.500
102. Zygmunt Zagańczyk(1897-1959) Martwa natura huculska(1954) sygn.l.d.    olej, tektura   36x50    600-900
103. Czesław Zawadziński(1878-1936) Kobieta na plaży sygn.p.d.    olej, sklejka     52x22   2.800-3.900
104. Kazimierz J.Zielenkiewicz[Caziel](1906-1988) Łuk triumfalny sygn.p.d.   olej, papier/tektura   52x41  3.800-4.900
105. A.N.(XIX/XX w.) Zatoka sygn.nieczytelnie p.d.     gwasz, papier    45x59.5     2.500-3.500
106. A.N.(XX w.) Zima we wsi sygn.nieczytelnie p.d.    olej, sklejka     39x59.5    900-1.500
107. A.N.(XX w.) Pejzaż z bramą sygn.nieczytelnie p.d.    olej, płótno   50x70    400-800
108. A.N.(XX w.) Scena na targu nsygn.   olej, deska     23.5x36     4.300-5.500
109. A.N.(XX w.) Portret żołnierza sygn.dat.nieczytelnie p.g.     olej, płótno/tektura    40x33   2.000-3.500
110. Ikona-Matka Boska Trójręka(pocz.XX w.)     tempera, deska (niewielkie ubytki deski, niewielkie ubytki warstwy
        malarskiej)   18.3x14.7   1.000-1.500
111. Afisz-Zaproszenie na wieczór muzyczno-literacki w dniu 6 lutego 1943 r.(Getto w Wilnie?)   1.000-2.000
112. Balsaminka(Holandia, pocz.XX w.) nsygn.    srebro pr.2 (835), 49.2 g, wys.10.5   1.300-1.700
113. Cukiernica(Warszawa, l.60.XXw.) sygn.FH/MET/304 [Hefra]    plater, 13x18x12    500-700
114. Dzban z postaciami świętych(Rosja,1854) sygn.cyrylicą KI(?)/A.K 1854/84 srebro, pr.84, 479.5 g, wys.28  3.800-4.900
115. Karafka(I poł.XX w.) nsygn.     szkło kryształowe biało-różowe, wys.28.5    500-600
116. Kufel do piwa z postacią zakonnika(Monachium, pocz.XX w.) sygn.GESETZLICH/GESCHUTZT/ J.REINEMANN/
       MUNCHEN.   ceramika modelowana, malowana, szkliwiona, cyna, wys.20   1.000-1.400
117. Lampa gabinetowa(Warszawa, l.30.XX w.) sygn.świecznik 3-ramienny/M/A (monogram wiązany) [proj. Antoni
        Marciniak]       metal chromowany, wys.42    1.500-2.200
118. Lampa naftowa(pocz.XX w.) nsygn.wycisk: 88R    porcelana biała, malowana, złocenie, wys.62.5   1.500-2.000
119. Łyżeczki srebrne-6 szt.(ok. poł.XX w.) sygn.W/D     srebro pr.800, 70.4 g, dł.11.5     400-500
120. Maselnica(Horodnica, przed 1917) sygn.F. SUSSMANN GORODNIZA     porcelana biała, malowana,
        9.5x13.5x10     700-900
121. Misa z medalionami(Rosja,1869) sygn.cyrylicą E.B 1869/84 (imiennik mało czytelny)    srebro, pr.84, 283 g,
        9.5x21.5x21.5     2.200-3.200
122. Mlecznik(Miśnia, k.XX w.) sygn.skrzyżowane miecze,wycisk:4/T29/2   porcelana biała, malowana, wys.9    200-300
123. Patera(pocz.XX w.) nsygn. dedykacja: Myśląc, że w Was Dwóch po czasie, nowa Trójka zebrać da się pozostały Janek
        Trzeci, życzy szczęścia, dużo... 16/VI 1914   kryształ, srebro?, śr. 30.2      1.300-1.700
124. Patera(Selb, Bawaria, I poł.XX w.) sygn.Modell von Ph.Rosnenthal/Rosenthal/SELB-BAVARIA     porcelana biała,
        wytłaczana, kalka, złocenie,13.5x18.7x18.7     650-850
125. Patera secesyjna z uszami(pocz.XX w.) nsygn. wycisk: 28/VI     mosiądz, fajans, kalka, 6x41x36   750-950
126. Paterka owalna ażurowa(Drezno, I poł.XX w.) sygn.K (w trójkącie)/Dresden    porcelana biała, malowana, złocenie,
        3.5x15x9.5    200-300
127. Paterka i 6 talerzyków do konfitur(Śląsk,Tillowitz, l.30/40.XX w.) sygn.RS/TILLOWITZ/EPOS     porcelana kremowa,
        wytłaczana, malowana, złocenie, paterka 3x19.3x16, śr. talerzyków 9.2    250-350
128. Pojemnik kobaltowy(Niemcy, Ilmenau, 1939) sygn.ILMENAU/Graf von Henneberg Porzellan/Germany/Echt
        Kobalt/1939  porcelana biała, malowana, kobalt, wys.9      150-250
129. Pojemnik kryształowy mały(Niemcy, I poł.XX w.) sygn.800/półksiężyc/korona, napis: FAHREPRÜFUNG. III Preis
        kryształ, srebro pr.800, śr.10     250-350
130. Puzderko Louise(Czechosłowacja, Pirkenhammer, l.30.XX w.) sygn.EPIAG/ PIRKENHAMMER/ Czechoslovakia/
        ”LOUISE”   porcelana biała, malowana, kalka, złocenie, 5x11.5x9.5  200-300
131. Solniczka(pocz.XX w.) sygn.E/750    srebro pr.750, 57.5 g, wnętrze miseczek złocone, grawerowany ozdobny
        monogram AF, 8.5x14.5x6      650-750
132. Szkatuła secesyjna(pocz.XX w.) nsygn.    cyna wytłaczana, złocona (przetarcia), wnętrze wykładane drewnem,
        7.5x20.5x14.5    750-1.200
133. Szkatuła(I poł.XX w.) sygn.WMF?(mało czytelnie)   srebro pr.875, drewno, 6x19.5x11   2.500-3.000
134. Wazon(Miśnia, I poł.XX w.) sygn.skrzyżowane miecze   porcelana biała, malowana, złocenie, wys.16.5    1.300-1.800
135. Wazon(Włocławek, l.50/60.XX w.) sygn.WŁOCŁAWEK/FAJANS/MADE IN POLAND/33    fajans malowany,
        wys.26     400-600
136. Wazon(Pruszków, l.60.XX w.) sygn.PRUSZKÓW/MADE IN POLAND   porcelit, szkliwo zbiegające, wys.21    200-300
137. Wazon do ikebany(Pruszków, l.60.XX w.) sygn.PRUSZKÓW/MADE IN POLAND (proj.Wiesława Gołajewska, 1963)
       porcelit, szkliwo zbiegające, 10x16x16    250-350
138. Wazon w formie secesyjnej(II poł.XX w.) nsygn.     majolika wytłaczana, malowana, fragmentami szkliwiona,
        wys.35   1.000-1.600
139. Żardiniera secesyjna(Niemcy, pocz.XX w.) sygn.B/WMF/I/0/as     cyna, szkło (szkło pasowane), 15x47.5x15.7
       3.000-4.000

Zdjęcia obiektów wystawionych na aukcję znajdują się na stronach internetowych www.ryneksztuki.eu, www.artinfo.pl, www.artprice.com i www.onebid.pl.

Objaśnienia skrótów: akw.-akwarela,  akwaf.-akwaforta,  akwat.-akwatinta,  autolit.-autolitografia,  b.-barwny,  c.w.- cena wywoławcza,  ct- karat. drzew.-drzeworyt, e.a.- odbitka atorska(poza nakładem), fot.-fotografia, hel.-heliografika, kam.-kamień, k.-koniec, kr.-kredka, lin.-linoryt,  lit.-litografia,  man.c.-manier crayon,  mez.-mezzotinta,  miedz.-miedzioryt, nieczyt.-nieczytelnie, nsygn.-nie sygnowany, ol.-olej, oł.-ołówek, pap.-papier, pł.-płótno, podb.-podbarwiany,  pr.-próba, punkt.-punktowany,  rys.-rysunek, ryt.-rytował,  sygn.-sygnowany,  l.d.-lewy dół,  p.d.-prawy dół,  s.i.-sucha igła, śr.-środek, stal.-staloryt,  tekt.-tektura,  temp.-tempera, t.m.-technika mieszana, t.wł.-technika własna, w św.p-p - w świetle passe-partout.
Wymiary dzieł podane są w centymetrach, ceny w nowych polskich złotych. Firma zastrzega sobie prawo do wycofania dzieła z aukcji bez podania przyczyn.

Dzieła wystawione na licytację można oglądać w Galerii Rynku Sztuki, ul.Wschodnia 69 (róg ul.Narutowicza, I piętro)
w godz. 10:00-18:00 i w soboty 10:00-15:00.
Przyjmujemy obiekty na 190 Aukcję Dzieł Sztuki, która odbędzie się w dniu 03.06.2017 r.
RYNEK SZTUKI reprezentowany jest w Nowym Targu przez firmę Polskie Rękodzieło, tel. 18 201 2793

Terminy aukcji w 2017 roku:
XXXV Aukcja Promocyjna - sobota, 20.05.2017 r., godz. 12:00
190 Aukcja Dzieł Sztuki - sobota, 03.06.2017 r., godz. 12:00
XXXVI Aukcja Promocyjna - sobota, 08.07.2017 r., godz. 12:00

Wystawa:
WIELKA KOBIETA
Roksana Kularska-Król. Malarstwo.
7 - 24 kwietnia 2017 r.

Miejsce wydarzenia
Rynek Sztuki
ul. Wschodnia 69
tel. 42 630 47 79

Pokaż mapę

Patronat medialny

Najpopularniejsze

Blask i Brzask sztuki
Blask i Brzask sztuki
Do dżungli z Ogrodnikiem
Zdobądź granty na wydarzenia o Reymoncie
Sybilla dla kustosza!
Porozmawiajmy o Konie

Najnowsze

Czerwcowy „Kalejdoskop” już gotowy
Koncerty w Willi Grohmana
Mała wystawa wielkich artystów
Pożegnanie Deep Purple
NOC BIBLIOTEK NA POLESIU
facebook