2 LIPCA 2017

Melodie na wakacje

Pierwszy letni koncert w parku miejskim w Aleksandrowie Łódzkim odbędzie się 2 lipca 2017 r. o godz.16.00. "Melodie na wakacje" zagra Orkiestra dęta OSP z Aleksandrowa Łódzkiego pod kierunkiem Gabrieli Krawczyńskiej-Tesarskiej.
8 LIPCA 2017 - 30 WRZEŚNIA 2017

Pociągiem w Łódzkie

Łódzka Kolej Aglomeracyjna  tradycyjnie już organizuje letnie wycieczki koleją w Łódzkie.
W programie wiele atrakcji i ciekawostek o naszej okolicy. Poza tym świetna zabawa i niezapomniane wrażenia związane z łódzkimi pociągami.
6 LIPCA 2017 - 24 SIERPNIA 2017

Bliskość Absolutu

Na wystawę „Bliskość” Karoliny Tłuczek składa się przede wszystkim dyplom krakowskiej artystki młodego pokolenia. Wernisażowi 6 lipca o g.19.20 towarzyszyć będzie wykład przybliżający tematykę prezentacji.
1 LIPCA 2017

Spotkanie nieobojętne

Wieczór z Katarzyną Jamróz i najpiękniejszymi pieśniami żydowskimi. Koncert będzie zapowiedzią cyklu „Spotkania nieobojętne”, który rozpocznie się jesienią tego roku dzięki współpracy Fundacji Trzeci Wymiar Kultury oraz Teatru D.O.M.
2 LIPCA 2017

Wszystko co kocham

Letni Festiwal Filmowy „Polówka” - kino plenerowe czynne przez siedem dni w tygodniu. W ramach sekcji Dobre Polskie Filmy w Parku Podolskim, zobaczymy film obyczajowy Jacka Borcucha „Wszystko co kocham”.
1 LIPCA 2017

Neon Demon

Letni Festiwal Filmowy „Polówka” - kino plenerowe czynne przez siedem dni w tygodniu. W ramach sekcji Pret-a-Porter w Centralnym Muzeum Włókiennictwa, prezentującej filmy o modzie, zobaczymy thriller duńskiego reżysera Nicolasa Windinga Refna „Neon Demon”.
30 CZERWCA 2017

Mad Max: Na drodze gniewu

Pierwszy pokaz Letniego Festiwalu Filmowego „Polówka” - kina plenerowego czynnego przez siedem dni w tygodniu. W ramach sekcji Transatlantyk Girl Power prezentującej obrazy wybitnych twórców polskiego i światowego kina dotykające problemów kobiecości zobaczymy film „Mad Max: Na drodze gniewu”.
30 CZERWCA 2017

Doktor No

W wakacyjnym cyklu kina plenerowego na Starym Rynku, gdzie Muzeum Kinematografii w ramach Letniego Kinematografu Rozrywkowego prezentuje przygody Jamesa Bonda, zobaczymy film z 1962 roku w reżyserii Terence'a Younga „Doktor No” z Seanem Connerym.
KALEJDOSKOP zmieniał się na przestrzeni lat. Zobaczcie, jakie tematy nurtowały ludzi kultury latem 1993 i 1998 roku!
X edycję Letniej Akademii Jazzu w Łodzi. W tym roku impreza trwa od 18 lipca do 31 sierpnia.  Na scenie przy Łąkowej 29 będziemy gościć między innymi Trio Leszek Możdżer / Iiro Rantala / Michael Wollny.