[15 kwietnia 2017-15 maja 2017]Galeria A
Fascynacje naturą
Agnieszka Strzelecka-Ślęzak - malarstwo. Wystawa w Galerii A, wernisaż: 13 IV o godz. 18.
Agnieszka Strzelecka-Ślęzak 
Absolwentka Państwowej Wyższej Szkoły Sztuk Plastycznych im. Władysława Strzemińskiego w Łodzi. Dyplom magisterski z wyróżnieniem uzyskała w 1995 roku, na Wydziale Grafiki i Malarstwa w katedrze grafiki projektowej, w pracowni „Plakatu” u profesora Bogusława Balickiego. Zawodowo zajmuje się projektowaniem portali witryn i aplikacji internetowych, a także projektowaniem i przygotowaniem do druku elementów komunikacji wizualnej i reklamy. Poza pracą - rysunkiem artystycznym, malarstwem, szczególnie olejnym i akwarelą oraz fotografią. Pasjonuje się także ceramiką – zgłębiając techniki raku i naked raku. 
W początkach swojej drogi artystycznej brała udział w wystawach zbiorowych w Jeleniej Górze oraz w Zduńskiej Woli, gdzie prezentowała obrazy olejne i inne swoje prace. Później, przez 20 lat z potrzeby tworzenia malowała „do szuflady”. Do pokazania swoich prac publicznie namówiła ją Randia Filutowska – prezes Stowarzyszenie Twórców Kultury i Sztuki Kamienica 56. Debiut po latach zwieńczył wernisaż wystawy w czerwcu 2016 roku w siedzibie Stowarzyszenia. 
Fascynuje się naturą, botaniką i pejzażem. Poszukuje pejzażu w abstrakcji i abstrakcji w pejzażu. Niedopowiedzenia, mgły i szarości pokazuje zarówno w malarstwie, jak i w fotografii. Wybrane dzieła można znaleźć w katalogach Ogólnopolskiego Przeglądu Fotograficznego ”Ponidzie”. Prace malarskie i ceramiczne artystki znajdują się głównie w zbiorach prywatnych, w kraju jak i za granicą. 

Miejsce wydarzenia
Galeria A
Teatr Lalek Arlekin
ul. Wólczańska 5 
BOW tel. 42 632 58 99


Pokaż mapę

Patronat medialny
Najpopularniejsze

Blask i Brzask sztuki
Blask i Brzask sztuki
Do dżungli z Ogrodnikiem
Zdobądź granty na wydarzenia o Reymoncie
Sybilla dla kustosza!
Porozmawiajmy o Konie

Najnowsze

Czerwcowy „Kalejdoskop” już gotowy
Czerwcowy „Kalejdoskop” już gotowy
Koncerty w Willi Grohmana
Mała wystawa wielkich artystów
Pożegnanie Deep Purple
NOC BIBLIOTEK NA POLESIU
facebook