2 LIPCA 2017

Wszystko co kocham

Letni Festiwal Filmowy „Polówka” - kino plenerowe czynne przez siedem dni w tygodniu. W ramach sekcji Dobre Polskie Filmy w Parku Podolskim, zobaczymy film obyczajowy Jacka Borcucha „Wszystko co kocham”.
1 LIPCA 2017

Neon Demon

Letni Festiwal Filmowy „Polówka” - kino plenerowe czynne przez siedem dni w tygodniu. W ramach sekcji Pret-a-Porter w Centralnym Muzeum Włókiennictwa, prezentującej filmy o modzie, zobaczymy thriller duńskiego reżysera Nicolasa Windinga Refna „Neon Demon”.
30 CZERWCA 2017

Mad Max: Na drodze gniewu

Pierwszy pokaz Letniego Festiwalu Filmowego „Polówka” - kina plenerowego czynnego przez siedem dni w tygodniu. W ramach sekcji Transatlantyk Girl Power prezentującej obrazy wybitnych twórców polskiego i światowego kina dotykające problemów kobiecości zobaczymy film „Mad Max: Na drodze gniewu”.
30 CZERWCA 2017

Doktor No

W wakacyjnym cyklu kina plenerowego na Starym Rynku, gdzie Muzeum Kinematografii w ramach Letniego Kinematografu Rozrywkowego prezentuje przygody Jamesa Bonda, zobaczymy film z 1962 roku w reżyserii Terence'a Younga „Doktor No” z Seanem Connerym.
Już po raz dziesiąty startuje Letni Festiwal Filmowy „Polówka” - kino plenerowe czynne przez siedem dni w tygodniu w ośmiu miejscach w Łodzi, co w okresie wakacji daje 72 pokazy. Miasto zasiliło budżet imprezy kwotą 100 tys. zł i widać, że tego lata projekcji w przestrzeni miejskiej łodzianie będą mieli pod dostatkiem.
W dniach 19-26 czerwca odbyła się druga część EAVE Producers Workshop - największych w Europie warsztatów dla producentów audiowizualnych. Warsztaty zgromadziły ekspertów EAVE oraz 50 uczestników z 40 krajów. Po raz drugi w swojej 30 letniej historii odbyły się w Polsce.
14 LIPCA 2017 - 21 LIPCA 2017

Transatlantyk krótko

Organizatorzy Transatlantic Festival ogłosili tytuły filmów, które powalczą o nagrody w Konkursie Polskich Krótkich Metraży. Wszystkie filmy będzie można obejrzeć podczas tegorocznej, siódmej edycji festiwalu, który odbędzie się w dniach 14-21 lipca w Łodzi.
W wakacyjnym cyklu kina plenerowego Muzeum Kinematografii pokaże przygody Jamesa Bonda! Ekran kinowy o powierzchni niemal 100 mkw stanie w środy w Parku Źródliska i w piątki na Starym Rynku. Przez dwa miesiące zostanie wyświetlonych 18 filmów. Początek 30 czerwca - film „Doktor No” z Seanem Connerym.
Zakończył się kolejny - bardzo ważny, bardzo łódzki festiwal. O którym przed wielu laty (1989 lub 1990) ówczesny szef i reformator polskiej kinematografii Juliusz Burski powiedział „mały, sympatyczny festiwal”. Bo to impreza kameralna albo jak kto woli niszowa, choć naturalnym jego środowiskiem są nieograniczone okoliczności przyrody.
Amerykański aktor Edward Norton - znany z filmów „Lęk pierwotny”, „Podziemny krąg” i „Birdman” - będzie gościem 7. edycji Transatlantyk Festival. Gwiazdor spotka się z publicznością, weźmie też udział w Gali Zamknięcia festiwalu. Będzie to jego pierwsza wizyta w Polsce.