[29 kwietnia 2017 godz. 19:00]Teatr Lalek Arlekin
KSIĘGA DŻUNGLI
„Księga Dżungli” to jedna z najbardziej wyczekiwanych realizacji tego sezonu i ogromne przedsięwzięcie artystyczne. To kolejna propozycja specjalizującego się w marionetkach długoniciowych Teatru Lalek Arlekin w Łodzi. Będzie to znana i uwielbiana przez dzieci na całym świecie opowieść o „ludzkim szczenięciu” Mowglim - chłopcu wychowanym przez wilki, żyjącym za pan brat ze zwierzętami w rządzącej się własnymi prawami indyjskiej dżungli.

To opowieść o przyjaźni, dojrzewaniu, mądrości i szacunku dla odwiecznych praw natury, która zostanie podana w niezwykle atrakcyjnej formie. W spektaklu bierze udział cały zespół teatru, a na jego potrzeby konstruowane są unikalne - rzeźbione, bardzo skomplikowane, nigdy przedtem nie stosowane w takiej postaci lalki, jak również specjalne obrotowe sceny. 
Autorem inscenizacji jest mieszkający w Islandii, światowej sławy lalkarz, Bernd Ogrodnik, którego mistrzowski pokaz „Metamorfozy” można było oglądać w Łodzi w 2015 r. na pierwszym Festiwalu AnimArt. Międzynarodową sławę zyskał dzięki zaprojektowaniu marionetek, które zagrały w filmie „Strings” (polski tytuł to „Zemsta Habalończyka”). Muzykę do przedstawienia komponuje pochodzący z Łodzi, znany artysta-multiinstrumentalista, znawca muzyki hinduskiej - Lucjan Wesołowski. 

PREMIERA – sobota, 29 KWIETNIA, godz. 19.00 
REŻYSERIA I SCENOGRAFIA:  BERND OGRODNIK
ASYSTENT REŻYSERA: PATRYK STECZEK
MUZYKA: LUCJAN WESOŁOWSKI

OBSADA: Agata Butwiłowska, Patrycja Czyszpak-Pawlak, Katarzyna Pałka, Klaudia Kalinowska,  Katarzyna Stanisz, Małgorzata Wolańska, Joanna Wiśniewska, Wojciech Kondzielnik, Szymon Nygard, 
Jan Tomasz Pieczątkowski, Marcin Sosiński, Wojciech Stagenalski, Patryk Steczek, Kamil Witaszak,
Wojciech Schabowski

Miejsce wydarzenia
Teatr Lalek Arlekin
ul. Wólczańska 5 
BOW tel. 42 632 58 99


Pokaż mapę

Patronat medialny
Najpopularniejsze

Blask i Brzask sztuki
Blask i Brzask sztuki
Do dżungli z Ogrodnikiem
Zdobądź granty na wydarzenia o Reymoncie
Sybilla dla kustosza!
Porozmawiajmy o Konie

Najnowsze

Czerwcowy „Kalejdoskop” już gotowy
Czerwcowy „Kalejdoskop” już gotowy
Koncerty w Willi Grohmana
Mała wystawa wielkich artystów
Pożegnanie Deep Purple
NOC BIBLIOTEK NA POLESIU
facebook