Muzea | Kalejdoskop kulturalny regionu łódzkiego
Działa już strona internetowa z wyszukiwarką archiwalnych zdjęć z wystaw w Muzeum Sztuki oraz dokumentów, książek, katalogów. Archiwum jest wciąż uzupełniane.
W kilku dużych miastach Polski pojawiły się billboardy i citylighty promujące Muzeum Sztuki w Łodzi - a właściwie samą sztukę nowoczesną. Kampania reklamowa kosztowała 1,2 mln zł.
Od 1 lutego 2014 roku kierownikiem Działu Sztuki Muzeum Miasta Łodzi jest ADAM KLIMCZAK, artysta progresywny, najbardziej znany jako współprowadzący autorską Galerię Wschodnią przy ul. Wschodniej 29 – która obchodzi 30-lecie.
W ms2 można oglądać wystawę stałą pt. „Atlas nowoczesności. Kolekcja sztuki XX i XXI wieku”. Na trzech piętrach znalazło się około 300 dzieł ze zbiorów łódzkiego muzeum, w tym prace nigdy nie pokazywane.
Muzeum Sztuki weszło we współpracę z nowojorskim Muzeum Sztuki Nowoczesnej (MoMA). W Internecie będą prezentowane materiały, które pozwolą anglojęzycznym czytelnikom poznać sztukę eksperymentalną Europy Środkowo-Wschodniej.
Historia łódzkiego Muzeum Sztuki to historia ważnych darów. W grudniu 2013 r. doszedł kolejny – kolekcja zebrana przez Łódzkie Towarzystwo Zachęty Sztuk Pięknych. Dlaczego jest ważny?
– Muzeum musi się zmieniać. To już nie te czasy, żeby wystarczyło tylko pokazać zbiory – mówi Mirosława Cieślewicz-Janecka, dyrektorka Muzeum Miasta Pabianic. – Staliśmy się instytucją wymiany kulturalnej.
Na godzinę przed spotkaniem „na obiekt” weszła, a raczej wtoczyła się grupa ogromnych mężczyzn, uzbrojonych jak czołgi, ubranych na czarno - relacja własna Macieja Cholewińskiego.
Muzeum Sztuki oraz Muzeum Archeologiczne i Etnograficzne w Łodzi nagrodzone przez ministra. Oba za wystawy, a Muzeum Sztuki także za projekt edukacyjny.