
– W piekle byłem na pewno, ale nie wiem, czy każdemu nie jest po drodze przez piekło, myślę że każdemu. Ja z tego piekła cofnąłem się do życia, dzięki czemu w tej chwili siedzimy tutaj i rozmawiamy – mówi MAREK DYJAK, kompozytor i wokalista.

– Naszym obowiązkiem jest pokazywać dzieła zapomniane, choćby po to, żeby dać publiczności i krytykom możliwość ich oceny. Cieszę się, że premiery dzieł Tansmana odbywają się w mieście urodzenia kompozytora – mówi dyrygent ŁUKASZ BOROWICZ.

O muzyce, życiu po Cool Kids of Death, generacji X, filozofii, chorobie... rozmawiamy z KUBĄ WANDACHOWICZEM, wspótwórcą klubu Dom, organizatorem Festiwalu DomOFFon.

Zespół Varius Manx z okazji 25. urodzin ruszył w sentymentalną trasę koncertową z byłą wokalistką Kasią Stankiewicz. Na liście koncertów nie mogło zabraknąć Łodzi, w której wszystko się zaczęło.

Nie zachowuję się tradycyjnie po ziemsku. Artysta nie ma pretensji do nikogo – jemu wszystko pasuje. A ludzie przyzwyczają się do komfortu. Jestem inny, bo nie robię z tego problemu - mówi WŁADYSŁAW KOMENDAREK.

Najbardziej lubię niedzielne przedpołudnia, weekendy – można się przechadzać w centrum i nikogo nie spotkać. Właściwie rzadko z Łodzi wyjeżdżam, całe życie tu spędzam, a w podróży raptem około stu dni… – mówi PIOTR ROGUCKI.

W minionym roku ukazało się kilka ważnych albumów: młodych zespołów (Kamp!, Bruno Schulz), weteranów krajowej sceny muzycznej (Proletaryat, O.S.T.R.), a także co najmniej dwa mocne debiuty: Girl & Nervous Guy, a zwłaszcza Ted Nemeth.

30 łódzkich punktów, 90 bohaterów, osiem dni zdjęciowych, a w efekcie trzy minuty świetnej zabawy przy dźwiękach piosenki „Jaśniej” – tak można podsumować prace nad łódzką wersją teledysku Krzysztofa Zalewskiego.

Potrzebuję jeszcze bardziej otrzaskać się z życiem i show biznesem, żeby móc wpaść na jakiś genialny pomysł - mówi w wywiadzie Krzysztof Zalewski. Jego koncert odbył się 20 lutego w Klubie Wytwórnia.