[19 kwietnia 2017-31 maja 2017]Muzeum Tradycji Niepodległościowych
Odbitki prawdy
19 IV o godz. 18 w siedzibie głównej Muzeum Tradycji Niepodległościowych odbędzie się wernisaż wystawy „Odbitki prawdy”.

Wystawa „Odbitki prawdy” zapozna nas z poezją Karoliny Kusek oraz ilustracjami do niej wykonanymi przez dr Joannę Hrk. Ilustracje Joanny Hrk wykonane są w technice, którą sama autorka nazywa fotoilustracją. Jest to rodzaj fotografii wieloelementowej, która składa się z wielu zdjęć złożonych w jedną całość . Za pomocą komputera niweluje się ślady mistyfikacji fotomontażu. Ilustracje przyjmują formę starych fotografii ukazujących dzieci w świecie metafory ikonografii wojennej i dziecięcej. Zdjęcia ze starych albumów rodzinnych , bohaterów wierszy pojawiają się w odrealnionych scenach, gdzie najważniejsze staje się przechodzenie jednej materii w drugą, łączenie , przenikanie się form i kształtów, oraz gra symboli i obrazów.

Fotoilustracje pochodzą z trzyjęzycznej publikacji albumowej "Dzieci Marsa" zawierającej 50 wierszy Karoliny Kusek i ilustracje Joanny Hrk, wydanej w 2016 r.

W programie:
-Melorecytacja wierszy Karoliny Kusek w wykonaniu Waldemara Wolańskiego i Maszy Bauman
 
JOANNA HRK
Absolwentka Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi; Wydział Grafiki i Wydział Tkaniny i Ubioru. W 2011r. uzyskała stopień doktora w dziedzinie sztuk plastycznych w Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie na Wydziale Sztuki Mediów i Scenografii. Publicystka, fotograf, scenograf teatralny, ilustrator. W 2014 roku obchodziła  20-lecie pracy artystycznej i otrzymała brązowy medal „Zasłużony Kulturze Gloria Artis”.

 
 
Miejsce wydarzenia
Muzeum Tradycji Niepodległościowych
Łódź, ul. Gdańska 13
Pokaż mapę

Patronat medialny
Najpopularniejsze

Blask i Brzask sztuki
Blask i Brzask sztuki
Do dżungli z Ogrodnikiem
Zdobądź granty na wydarzenia o Reymoncie
Sybilla dla kustosza!
Porozmawiajmy o Konie

Najnowsze

Czerwcowy „Kalejdoskop” już gotowy
Czerwcowy „Kalejdoskop” już gotowy
Koncerty w Willi Grohmana
Mała wystawa wielkich artystów
Pożegnanie Deep Purple
NOC BIBLIOTEK NA POLESIU
facebook