[22 kwietnia 2017 godz. 15:30]Księgarnia Odkrywcy
Rajmund Rembieliński
Spotkanie z Krzysztofem Pawłem Woźniakiem, autorem książki „Rajmund Rembieliński. Wizjoner i menedżer Łodzi przemysłowej”. 
Rajmund Rembieliński jest znany jako „twórca”, „założyciel” i „ojciec” Łodzi przemysłowej. Tymczasem autor książki dowodzi, że jego dokonania i zasługi są o wiele bardziej znaczące: „W dotychczasowych ocenach był postacią kontrowersyjną. Z jednej strony człowiek zdolny wszystko zmącić, wszystkich obrazić i narazić (…) urzędnik zdatny i energiczny, jako człowiek dumny, zarozumiały i samą postacią znamiona tych wad na czole nosząc, odrażający. Z drugiej zaś „najzdolniejszy urzędnik administracji lokalnej Królestwa Polskiego” i „ojciec” włókienniczej Łodzi". . Krzysztof Paweł Woźniak, polski historyk z Instytutu Historii UŁ, odnosi się do tych ocen i próbuje je odczytać z nowej perspektywy. 

Książka otrzymała Nagrodę Złoty Ekslibris Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej im. Marszałka J. Piłsudskiego za rok 2016 w kategorii najlepsza książka o Łodzi.

Spotkanie odbędzie się 22 kwietnia 2017 r. o godz. 15:30 w Księgarni Odkrywcy (ul. G. Narutowicza 46, 90-135 Łódź) w ramach Weekendu Księgarni Kameralnych.

Miejsce wydarzenia
ul. G. Narutowicza 46, 90-135 Łódź)

Patronat medialny
Najpopularniejsze

Blask i Brzask sztuki
Blask i Brzask sztuki
Do dżungli z Ogrodnikiem
Zdobądź granty na wydarzenia o Reymoncie
Sybilla dla kustosza!
Porozmawiajmy o Konie

Najnowsze

Czerwcowy „Kalejdoskop” już gotowy
Czerwcowy „Kalejdoskop” już gotowy
Koncerty w Willi Grohmana
Mała wystawa wielkich artystów
Pożegnanie Deep Purple
NOC BIBLIOTEK NA POLESIU
facebook