[22 kwietnia 2017 godz. 11:00]Klub Lokal
Śniadanie awangardowe - o sztuce
W sobotę 22 IV o godz. 11 w Klubie Lokal odbędzie się 4. Śniadanie Awangardowe. O kobietach, sztuce awangardowej rozmawiać będą: Anda Rottenberg, Ewa Partum, Ifi Ude i Chi Chi Ude.
 
Śniadania Awangardowe to wpisująca się w obchody Stulecia Awangardy cykliczna inicjatywa Wydziału Kultury UMŁ, która raz w miesiącu gromadzi przedstawicieli wybranych dziedzin świata sztuki i kultury, nie tylko łódzkiej, i ma formę luźnej dyskusji-rozmowy zaproszonych gości. Punktem wyjścia jest tradycja i dziedzictwo awangardy, ale rozmawiamy o sztuce w ogóle, granicach wolności artystycznej wypowiedzi, relacji tradycja-zmiana, sztuka-społeczeństwo.

W styczniu odbyło się I Śniadanie Awangardowe poświęcone głównie Katarzynie Kobro oraz Władysławowi Strzemińskiemu z udziałem m.in. prof. Stanisława Fijałkowskiego, prof. Józefa Robakowskiego i Iwony Siekierzyńskiej. Tematem wyjściowym II Śniadania Awangardowego była muzyka: o tradycji awangardy w tej sztuce, ale też nowych drogach rozwoju rozmawiali Michał Urbaniak, Piotr Trzaskalski, Marcin Stańczyk, Marek Kądziela oraz twórca nurtu unizmu w muzyce inspirowanego teoriami Władysława Strzemińskiego, prof. Zygmunt Krauze. Podczas III Śniadania o skomplikowanych związkach fantastyki z awangardą rozmawiali: Joanna Karpowicz, Wojciech Siudmak, Andrzej Sapkowski, Tomasz Bagiński oraz Maciej Parowski. 

Spotkania, transmitowane na żywo przez Radio Łódź, prowadzi zawsze para dziennikarzy, a odbywają się w klubie Lokal, który funduje gościom tytułowe śniadanie. W kolejnych odsłonach śniadań planowane są spotkania poświęcone m.in. modzie awangardowej, sztuce projektowania, architekturze, filmowi, literaturze, współczesnym nurtom malarstwa etc.
Organizatorami wydarzenia są: Wydział Kultury UMŁ, Klub Lokal, Teatr Nowy im. Kazimierza Dejmka w Łodzi, ASP im. Władysława Strzemińskiego w Łodzi.
Miejsce wydarzenia
Klub Lokal
Łódź, pasaż Schillera
Pokaż mapę

Patronat medialny
Najpopularniejsze

Blask i Brzask sztuki
Blask i Brzask sztuki
Do dżungli z Ogrodnikiem
Zdobądź granty na wydarzenia o Reymoncie
Sybilla dla kustosza!
Porozmawiajmy o Konie

Najnowsze

Czerwcowy „Kalejdoskop” już gotowy
Czerwcowy „Kalejdoskop” już gotowy
Koncerty w Willi Grohmana
Mała wystawa wielkich artystów
Pożegnanie Deep Purple
NOC BIBLIOTEK NA POLESIU
facebook