Sztuka | Kalejdoskop kulturalny regionu łódzkiego
Dla widzów są szansą, by poznać kreatorów mody, ich wizje i kolekcje. Dla projektantów stanowią nowoczesną i atrakcyjną formę kontaktu z odbiorcami, szerszą niż tradycyjne pokazy. Filmy modowe łączą potencjał dwóch sztuk, o czym będzie można się przekonać za sprawą kolejnej edycji konkursu Fashion Film Festival. Trwa nabór zgłoszeń, a na autora najlepszego filmu czeka nagroda 3000 euro.
1 SIERPNIA 2024 - 27 PAŹDZIERNIKA 2024

Sztuka – Sport – Olimpiada

Na wystawie zatytułowanej „Sztuka – Sport – Olimpiada” Muzeum w Tomaszowie Mazowieckim prezentuje obrazy oraz sylwetki tomaszowskich olimpijczyków, którzy reprezentowali miasto na olimpijskich stadionach w różnych dyscyplinach sportowych.
Łódź Art Center otrzymało w czerwcu 2024 dofinansowanie projektu „Nitka” – instalacji artystycznej autorstwa Izabeli Bołoz. W przejściu łączącym Art_Inkubator i kompleks Fuzja powstanie obiekt, mający za zadanie symbolicznie zintegrować dwie przestrzenie, funkcjonujące przez długi czas oddzielnie, choć historycznie tworzące jednolity krajobraz kulturowy.
RECENZJA. Dosłownie i metaforycznie czerpiący z natury osikowy relief Włodzimierza Ciesielskiego z układem żyłek liścia, a tuż obok intelektualny, abstrakcyjny obraz Andrzeja Gieragi z delikatnie zarysowanymi figurami geometrycznymi. Dwa skrajnie różne podejścia do sztuki, a jednak dziwnie współgrające. Trwa druga edycja wystawy emerytowanych nauczycieli akademickich ASP w Łodzi „Kontinuum”. Pisze Aleksandra Talaga-Nowacka.
14 SIERPNIA 2024 - 20 PAŹDZIERNIKA 2024

Rytmiczne korelacje

Taki tytuł ma wystawa prac Agnieszki Wasiak, która 14 VIII o godz. 17 zostanie otwarta w Galerii Re:Medium.
17 LIPCA 2024 - 24 LISTOPADA 2024

Beata Bols. Sztuka i ewakuacja

Muzeum Sztuki zaprasza na wystawę „Beata Bols. Sztuka i ewakuacja”, która stanowi podsumowanie działań twórczych artystki z ostatniej dekady. Wernisaż 17 VII o godz. 18 w ms1.
Nieczęsto przychodzi nam oglądać fotograficzne portrety tak zapadające w pamięć, uderzające, hipnotyzujące widza. Nie tylko dlatego, że są to twarze na ogół powszechnie znane – muzyków, reżyserów, aktorów, artystów, literatów, polityków. Te zdjęcia przyciągają uwagę przede wszystkim twórczą energią, jaka z nich emanuje, zaskakują odkrywczością pomysłu, a jednocześnie dają pewność, że to jest to – najlepsza z możliwych aranżacja modela w przestrzeni.
RECENZJA. Efektowną warstwę wizualną wystawy stanowi wybór ze wszystkich 14 kolekcji ubiorów Arkadiusa, prezentowanych na wybiegach Londynu, ale pod nią, w domyśle, kryje się coś jeszcze – opowieść o triumfie i rezygnacji, zejściu ze sceny i zaszyciu się w głuszy, by oddawać Ziemi to, co się jej zabrało, a wreszcie o ratowaniu sztuki być może w ostatnim momencie. I może to drugie dno jest nawet ciekawsze. Pisze Aleksandra Talaga-Nowacka.
18 LIPCA 2024 - 30 WRZEŚNIA 2024

Ptaki i Krowy

Cykl 12 obrazów Rafała Roskowińskiego będzie można zobaczyć w Galerii Urban Forms. Artysta, będący legendą polskiego malarstwa wielkoformatowego, po blisko 30 latach przerwy wraca do swojej ulubionej techniki – akwareli. Cykl stanowi nostalgiczną podróż do źródeł twórczości i rodzinnych wspomnień.
22 CZERWCA 2024 - 15 PAŹDZIERNIKA 2024

Powrót Hechta

Do 15 XII w Muzeum Miasta Łodzi można oglądać wystawę „Józef Hecht. Artystyczne żywioły”. Na ekspozycji jest ponad sześćdziesiąt prac pochodzącego z Łodzi malarza, grafika i rzeźbiarza.