Sztuka | Kalejdoskop kulturalny regionu łódzkiego
Żaden z konkursowych pomysłów na pomnik rodziny jednorożców nie zostanie zrealizowany. Miasto zaprosiło do współpracy młodego zdolnego Japończyka Tomohiro Inabę.
Pierwsza od wielu lat zmiana terminu z października na wrzesień i gala wręczenia nowej nagrody kulturalnej - to nowości tegorocznego 28. Międzynarodowego Festiwalu Komiksu i Gier w Łodzi. Stała pozostaje plejada gwiazd, twórców sztuki komiksu. Na liście gości są min. Jim Lee – amerykański twórca komiksów superbohaterskich z wydawnictwa DC Comics, Achdé – kontynuator  serii „Lucky Luke” oraz Grzegorz Rosiński – rysownik legendarnego „Thorgala”.
od 1 WRZEŚNIA 2017

W 10 lat dookoła regionu

Plener malarski „Pejzaż malowany ziemi łódzkiej” ma już 10 lat. Wielki jubileusz z wystawami i koncertem odbędzie się 1 września w Łódzkim Domu Kultury. 
Ta kameralna wystawka w Muzeum Miasta Łodzi to łódzka awangarda w pigułce – jest jej akurat tyle, by zorientować się, z jakimi osobowościami artystycznymi mamy do czynienia, a nie czuć się przeciążonym. 
Wystawa prac Rafała Milacha jest ostatnią ekspozycją Galerii Atlas Sztuki. Czy w tym miejscu, czy w ogóle – to się okaże. Ale to nie jedyny powód, by ją zobaczyć. Artystę fascynuje zagadnienie manipulacji, a tej doświadczyć można zwłaszcza w autokratycznych systemach politycznych. 
W roku stulecia awangardy w Polsce zamieszczamy cykl, w którym JAROSŁAW SUCHAN, dyrektor Muzeum Sztuki w Łodzi, pomaga usystematyzować rozumienie pojęć ważnych dla awangardy historycznej i rzuca światło na ich znaczenie dziś.Dziś "t" jak tradycja.
Sen i jawa przeplatają się w życiu i sztuce Natalii Kalisz, młodej łódzkiej artystki o dużej wrażliwości i lekko rozedrganym wnętrzu, które przynoszą niezwykły efekt artystyczny. Tytuł wystawy jej prac brzmi „Sad Isztar”. 
Kiedyś BWA, działające od stycznia 1976 roku, miało własne miejsce w centrum miasta, przy rynku. Dysponowało wtedy malutką, 40-metrową galerią, ale ludzie chętnie zaglądali na wystawy „po drodze”. 
Nazwisko Jan Młodożeniec zawsze już będzie kojarzone ze słynną „polską szkołą plakatu”, którą współtworzył. Niepowtarzalne plakaty w wykonaniu jego i innych tuzów, jak Henryk Tomaszewski, Jan Lenica, Waldemar Świerzy czy Roman Cieślewicz, były tak bardzo różne od dzisiejszych afiszów filmowych produkowanych wedle sztancy, szybko i tanio…
Pierwiastek żeński zdominował tegoroczny Konkurs im. Władysława Strzemińskiego – Projekt dla studentów Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi. Wśród 21 nagrodzonych osób znalazło się zaledwie dwóch panów, przy czym praca jednego z nich jest bardzo „kobieca”.