Sztuka | Kalejdoskop kulturalny regionu łódzkiego
Akademia Sztuk Pięknych drugi raz zorganizowała ecoMade Festival, który promuje ekologiczne rozwiązania w sztuce użytkowej i modzie. Jego najważniejszy element to konkurs dla projektantów, którego efekty można oglądać w holu Centrum Promocji Mody. Pomysłowość projektantów okazała się duża.
Tej wystawy nie mogliśmy przegapić. Karolina Matyjaszkowicz, znana z malarskich opowieści inspirowanych tradycyjnymi legendami, tym razem pokazała tkaniny, na wpół abstrakcyjne obrazy i... animowane teledyski do skomponowanej przez siebie muzyki. Całości nadała tytuł... Kalejdoskop.
Jest w Łodzi szczególna szkoła średnia, którą ukończyli wybitni artyści. To Zespół Państwowych Szkół Plastycznych im. Tadeusza Makowskiego, który obchodzi 70-lecie. O wspomnienia poprosiliśmy troje absolwentów.
Kolejny felieton Izabeli Marii Trelińskiej. Łódzka artystka opisuje swe wrażenia z pobytu w USA.
RECENZJA. Andrzej A. Sadowski to najwybitniejszy polski hiperrealista. Przemalowywał świat jak najbardziej precyzyjnie – z fotografii. Ulice z pięknymi samochodami, portrety motocykli i witryny sklepów, o jakich się w PRL-owskiej rzeczywistości nie śniło…
RECENZJA. Władysław Strzemiński, Antoni Starczewski, Jerzy Nowosielski, Teresa Tyszkiewicz, Lech Kunka, Leszek Rózga, Roman Modzelewski, Stefan Krygier – prawda, że nazwiska robią wrażenie? Oni wszyscy uczyli w obecnej łódzkiej Akademii Sztuk Pięknych. Wystawa w Galerii Kobro to symboliczne spotkanie z nimi.
Nagrodę im. Katarzyny Kobro za 2014 r., przyznawaną artystom przez artystów, a wymyśloną przez Józefa Robakowskiego i Nikę Strzemińską, odebrał w Muzeum Sztuki Robert Rumas.
Pięć lat temu, 22 października 2010 roku, w Muzeum Miasta Łodzi otwarta została duża wystawa stała - Galeria Mistrzów Polskich, 22 października 2016 roku otwarto wystawę uzupełniającą tę kolekcję. 
Nazwisko laureata Nagrody im. Katarzyny Kobro za 2014 rok poznamy w piątek 16 października 2015.
Do 18 X 2015 r. trwa doroczny Łódź Design Festival. Wydarzenia odbywają się w wielu miejscach w całym mieście, ale główne centra festiwalowe to Art_Inkubator i dawna fabryka przy ul. Piotrkowskiej 250. Hasło wydarzenia to „Konsekwencje” – mowa o projektowaniu, które ma swoją społeczną rolę; nie jako sztuka dla sztuki.