Sztuka | Kalejdoskop kulturalny regionu łódzkiego
RECENZJA. Zderzenie obrazów Pauline Boty z propozycjami innych pop-artystów jest dość brutalne – wygląda na to, że nie była wybitną malarką. Za to subtelne kolaże – bardzo udane.
RECENZJA. Martyna Cierpisz robi znakomite kolaże i animowane filmiki, których bohaterką jest… kura. Walentyna Balcerzak – oryginalne komiksy z elementami tekstylnymi oraz zgrabne rysunki. Obie młode artystki „Kalejdoskop” uhonorował swą nagrodą w 31. Konkursie im. Władysława Strzemińskiego dla studentów ASP w Łodzi – Sztuki Piękne. Wszystkie nagrodzone prace można oglądać w OPS.
O sztuce da się mówić w sposób przystępny i wciągający. Dowodzi tego w swoim programie „Przewodnik po sztuce" Zbigniew Libera. Program - współprodukowany przez Muzeum Sztuki w Łodzi - emitowany jest na antenie TVP Kultura.
Laureatem tegorocznej Nagrody im. Katarzyny Kobro, przyznawanej artystom przez artystów, został znakomity łódzki performer Cezary Bodzianowski.
RECENZJA: Prezentowana w Galerii Nowej wystawa fotografii Marka Maliszewskiego pt. W połowie drogi… to polifoniczna opowieść o ludziach. Bohaterami zdjęć są uchodźcy z Czeczenii, mieszkający w Łomży.
Akademię Pana Kleksa kręcono w pięknym Nieborowie oraz w Łodzi. A kogo kręci Akademia Sztuk Pięknych w Łodzi? Nieboraków. Kleks.
RECENZJA. Jak znakomitym artystą był Lech Kunka, można było przekonać się w ubiegłym roku, oglądając wystawę jego prac w Muzeum Miasta Łodzi. Teraz w tym samym miejscu znalazły się jego projekty scenograficzne, teatralne plakaty i lalki. Niektóre znakomite. 
RECENZJA: Atrakcyjne kolorystyczne płaszczyzny obrazów Joanny Maślejak stanowią barwny spektakl. W owych obrazach abstrakcyjnych autorka utrwala miejsca i sytuacje, które ulegają znacznemu uproszczeniu.
Czym dla wystawy jest jej architektura? Czy to tylko tło ekspozycji, a może środowisko, które podkreśla relacje między dziełem sztuki, zamysłem kuratora, a odbiorcami? Czy, jeśli kurator jest reżyserem całego wydarzenia, architekt przestrzeni może być niejako jego choreografem? O tym opowiada Krzysztof Skoczylas - architekt krajobrazu, architekt i grafik.
RECENZJA: Ekspozycja prac w Ośrodku Propagandy Sztuki obejmuje rozległy dorobek Pracowni Grafiki Warsztatowej prof. Tomasza Chojnackiego. Jest to wystawa retrospektywna, pokazująca szerokie spectrum problemów natury artystycznej i dydaktycznej.