Sztuka | Kalejdoskop kulturalny regionu łódzkiego
Mroczne fotografie Anny Sęp z nią samą w roli głównej fascynują niejednoznacznością. Powstały w poczuciu, że płeć to rola, którą gramy…
RECENZJA. To ostatnia szansa na obejrzenie bardzo udanej wystawy 1. Międzynarodowego Triennale Tkaniny Młodych, przygotowanej przez łódzką Akademię Sztuk Pięknych. 
W sierpniu 2013 r. minęło 30 lat od śmierci i jednocześnie 80 lat od daty urodzin profesor Janiny Tworek-Pierzgalskiej, wieloletniego pedagoga łódzkiej PWSSP – obecnej Akademii Sztuk Pięknych im. Strzemińskiego, założycielki Pracowni Tkaniny Unikatowej.
MINIRECENZJA. W Akademii Sztuk Pięknych można oglądać prace, które powstały na zajęciach w ramach Letnich Międzynarodowych Kursów Grafiki Artystycznej. W wystawie biorą udział artyści z Polski, Włoch, Chin i Kuby.
RECENZJA. Kto tęskni za wysokiej jakości sztuką przedstawiającą, powinien zobaczyć prace Yuji Kobayashiego. 
W Łodzi znikają kolejne hale fabryczne, charakterystyczne szedy przypominające zęby wielkiej piły, ceglane hale, magazyny, dobudówki. Wyburzane są kamienice, oficyny i komórki. Bilans zdaje się ujemny, choć optymiści upajają się wizualizacjami w prasie i zabraniają innym narzekać.
Wakacyjny felieton architektoniczny Krzysztofa Golca-Piotrowskiego - O dyscyplinach i rozpasaniu.
RECENZJA. Kolejna z cyklu zbiorowych wystaw organizowanych przez prof. Andrzeja Gieragę i prof. Małgorzatę Dobrzyniecką-Kojder. Każdy z zaproszonych artystów miał za zadanie wykonanie dwóch prac ilustrujących tytułową opozycję w zadanym z góry formacie - 30 na 30 centymetrów.
Ta wystawa to jest wyrzut sumienia - tymi słowami Marek Janiak rozpoczął swoje przemówienie na wernisażu Łodzi Kaliskiej w Atlasie Sztuki. Występował jako lider grupy, która swoimi pracami zwraca uwagę na dramatyczną sytuację miasta. Miasta, w którym pełni jedną z ważniejszych funkcji.
Kolejny felieton naszego specjalisty od architektury - Krzysztofa Golca-Piotrowskiego.