Sztuka | Kalejdoskop kulturalny regionu łódzkiego
WYWIAD. To, że Fotofestiwal prezentuje jakiś sposób fotografowania, nie znaczy, że on wszedł do kanonu. Dopiero aspiruje – mówi KRZYSZTOF CICHOSZ, fotograf, wykładowca w Katedrze Fotografii PWSFTViT, przez wiele lat szef łódzkiej Galerii FF – Forum Fotografii.
RECENZJA. Wystawy główne tegorocznej edycji Międzynarodowego Festiwalu Fotografii stawiają na totalną różnorodność: obok zdjęć profesjonalistów – zmasowane fotki z Internetu. Można je oglądać jeszcze tylko do niedzieli!
RECENZJA. Specjalista od architektury Krzysztof Golec recenzuje książkę Joanny Olenderek Łódzki modernizm, wydaną przez wydawnictwo Księży Młyn.
RECENZJA. W Pałacu Poznańskiego kolejna prezentacja twórczości "jednego mistrza". Mistrzem jest tym razem Alfons Karpiński, krakowski malarz i rysownik, reprezentant nurtu dekoracyjnego.
W drukowanym "Kalejdoskopie" publikujemy fotografie młodych i zdolnych łódzkich twórców, studentów szkoły filmowej. Będziemy je pokazywać również na portalu. Na pierwszy ogień - Piotr Marciniak.
Artysta powinien umieć malować wszystko, wszystkim i na wszystkim – wspomina słowa swego nauczyciela Mariusz Gosławski, który z kawy wyczarowuje piękno krajobrazu, zabytki architektury, a nawet kobiece akty.
Półnagi, pełza jak ślimak, albo przebrany za liść spada z drzewa – to nie żartowniś. On – wybraniec – po prostu nie przeocza sztuki, która wydarza się sama… To Artysta. Cezary Bodzianowski. 
RECENZJA. Doroczny Konkurs im. Strzemińskiego dla studentów Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi – Sztuki Piękne pokazał niemal pełny obraz nauczania przedmiotów artystycznych w tej uczelni. W tegorocznej edycji wzięło udział niemal stu młodych twórców.
Picasso, Warhol, Léger, Braque, Klee, Kandinsky – to zaledwie kilku z najważniejszych artystów XX wieku, których prace można oglądać w Łodzi.
- Koledzy miewali pretensje, że nie jestem wykształcony, a zdobywam nagrody. Zazdrościli mi – mówi znakomity łódzki grafik Henryk Płóciennik. W marcu 2013 r. skończył 80 lat.