Teatr | Kalejdoskop kulturalny regionu łódzkiego
od 6 KWIETNIA 2018

Prapremiera "Otchłani"

Jesteś sobą czy swoim cieniem? Teatr im. Jaracza zaprasza na polską prapremierę "Otchłani" Jennifer Haley w reżyserii Mariusza Grzegorzka. Autorką kostiumów jest Magdalena Moskwa!
od 16 MARCA 2018

Hannah Arendt: Ucieczka

Prapremiera Teatru Powszechnego w Łodzi i Komuny Warszawa na XXIV Międzynarodowym Festiwalu Sztuk Przyjemnych i Nieprzyjemnych - „Hannah Arendt: Ucieczka” w reżyserii Grzegorza Laszuka.
WYWIAD. – Przybywajmy do teatrów, by zmieniać się wewnętrznie, światopoglądowo i kulturalnie – apeluje MARIUSZ OSTROWSKI, aktor Teatru im. Jaracza, który właśnie "idzie na swoje" z monodramem "Toporem w serce".
– Ważne, byśmy budowali siłę kultury, by nie zaprzepaścić czegoś, co – wierzę – kształtuje oblicze miasta, daje szansę mądrych, refleksyjnych przeżyć – mówi WALDEMAR ZAWODZIŃSKI, który po przerwie znów szefuje Teatrowi im. Jaracza.
W Teatrze Powszechnym trwa 24. Międzynarodowy Festiwal Sztuk Przyjemnych i Nieprzyjemnych. W programie najlepsze polskie spektakle ostatnich miesięcy. Czytajcie nasze recenzje, relacje, festiwalowe notatki. 
W „Królowej śniegu” Andersena w Teatrze im. Jaracza prawie nie ma śniegu! Nawet w kryształowym pałacu władczyni lodowej krainy, choć przysięgłabym, że tam wieje chłodem. Chodzi bowiem o to, by budzić skojarzenia. U trzylatków – oswajając z pojęciami dobra, zła, przyjaźni, tęsknoty, a także rzeki, wiatru, drogi, nie mówiąc już o ludzkich przypadłościach.
Dominika Kierpiec z zespołem Sąstąd z Żor została zwyciężczynią I Konkursu Piosenki Aktorskiej, który odbył się w ramach festiwalu OFF-Północna w Teatrze Muzycznym w Łodzi.
To będzie pierwsza od bardzo wielu sezonów premiera w Teatrze im. Jaracza w Łodzi pomyślana dla widzów młodszych. „Królową śniegu” H.Ch. Andersena reżyseruje Janina Niesobska. Premiera w niedzielne południe 25 lutego.
RECENZJA. Wyszło nieźle. Zważywszy nie tylko na nieduże teatralne doświadczenie reżysera, ale też na pułapki, jakie zastawia dziś twórczość Jacka Kaczmarskiego. O „Poczekalni. Kaczmarski / Tymański” w Teatrze Nowym pisze Łukasz Kaczyński.
Polesie, ul. Struga 90, blokowisko, jakich wiele, sklep spożywczy i… teatr. W budynku dawnego Domu Kultury „Kolejarz” od 2011 roku działa Centrum Kultury Niezależnej „Teatr Szwalnia”. Choć oddalone od śródmieścia, nie zawsze dogrzane zimą, to przyciąga ludzi, którzy szukają tu alternatywnych form sztuki scenicznej.