Teatr | Kalejdoskop kulturalny regionu łódzkiego
Mamy już materiały z sesji fotograficznej Agnieszki Skrzypczak. Młodą aktorkę Teatru Jaracza sfotografował Dariusz Kulesza, który przygotowuje zdjęcia na okładki Kalejdoskopu.
Agnieszka Skrzypczak została laureatką Nagrody im. Andrzeja Nardellego, przyznawanej przez Sekcję Krytyków Teatralnych ZASP. Spektakl w reżyserii Nikołaja Kolady uznano za najlepszy debiut ubiegłego sezonu (2012/2013).
Podwójnie studencki spektakl w Teatrze Studyjnym - podwójnie, bo studentami są nie tylko aktorzy, ale i reżyserka - jest w dodatku próbą zmierzenia się z Szekspirowską klasyką. Małgorzata Warsicka (studentka reżyserii z Krakowa) i IV rok Wydziału Aktorskiego łódzkiej Szkoły Filmowej porwali się więc z motykami na króla-słońce światowej dramaturgii? Niekoniecznie...
Pełen tekst wywiadu z Dariuszem Stachurą, łódzkim śpiewakiem operowym, któremu trudno dogadać się z dyrekcją Teatru Wielkiego (wersja skrócona ukazała się w grudniowym wydaniu "Kalejdoskopu").
Dzięki współpracy Fundacji Zygmunta Noskowskiego oraz Teatru Muzycznego z okazji Roku Witolda Lutosławskiego zrealizowano w Łodzi widowisko muzyczne dla dzieci. Pan Lutosławski to projekt łączący muzykę, elementy gry aktorskiej, choreografię i radiowe słuchowisko. 
Za nami półmetek tegorocznych Łódzkich Spotkań Teatralnych. Po VII Minifestiwalach w regionie, przyszła pora, aby łódzka publiczność mogła zasmakować klimatu ŁST. Gwiazdą zagraniczną tegorocznej edycji był rosyjski Teatr AKHE z St. Petersburga – teatr inżynieryjny, nazywany również teatrem optycznym
IV edycja Łódzkiego Festiwalu Monodramu „MONOwMANU”, która miała się odbyć w pierwszej dekadzie grudnia, została odwołana. Publikujemy pełen pasji list dyrektora Teatru Małego.
Kapliczka.pl, czyli wszystko dawniej szło lepiej jak teraz - przedstawienie Mikołaja Grabowskiego na podstawie Pamiątek Soplicy Henryka Rzewuskiego i Opis obyczajów ks. Jędrzeja Kitowicza uświetniło jubileusz 125-lecia Teatru im. Stefana Jaracza. To czwarte podejście reżysera do pamiętników z okresu późnego sarmatyzmu. Pierwsze miało miejsce w 1980 roku także na łódzkiej scenie.
Publikujemy jeden z referatów wygłoszonych na sesji z okazji 125-lecia Teatru im. Stefana Jaracza. O poetyckości teatru Mariusza Grzegorzka pisze Piotr Grobliński.
W trzeci weekend października Łódzkie Spotkania Teatralne gościły w Opocznie i Wieluniu.