Wiadomości | Kalejdoskop kulturalny regionu łódzkiego
Ukazała się książka łódzkiej społeczniczki Marii Nowakowskiej pt. "Łódzki detal. Przewodnik po Łodzi szlakami detali architektonicznych". Premiera - 19 XI na Salonie Ciekawej Książki.
Jak informuje Akademia Sztuk Pięknych w Łodzi, zmarł prof. Andrzej A. Sadowski - pedagog tej uczelni i wybitny malarz hiperrealista. Pogrzeb - 16 XI o godz. 13.10.
Gdy dowiaduję się, jak intensywnie działa Miejski Ośrodek Kultury w Głownie, trudno mi w to uwierzyć, bo pracują tu zaledwie cztery osoby. To pasjonaci. Każdy jest każdym – pani dyrektor często zajmuje się choćby kolportażem ulotek promocyjnych, które wręcza ludziom, jeżdżąc na rowerze. 
Łódź miastem robotników? Co w Łodzi zostało z kultury robotniczej? – z tymi pytaniami mierzyli się uczestnicy czwartej edycji spotkania „On/Off Kultura”, które odbyło się 7 listopada w Łódzkim Domu Kultury. 
Kilka dni po sprzedaży za 85 mln działki w Nowym Centrum Łodzi miasto ogłosiło plany kolejnej inwestycji.
Niedługo po ogólnopolskim Kongresie Kultury w Warszawie, w Sieradzu odbyło się Forum Instytucji Kultury Województwa Łódzkiego „+/- kultura”, zorganizowane po raz trzeci przez Łódzki Dom Kultury. Tutaj nie walczono o wolną twórczość, ale skupiono się m.in. na roli edukacji artystycznej.
Zmarł profesor Krzysztof Wawrzyniak - artysta: grafik i rysownik, pedagog Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi.
Gala Dyplomowa to święto dyplomantów Katedry Ubioru Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi. W tegorocznej edycji zwyciężyły kolekcje Macieja Piłata i Martyny Sowik.

Podczas uroczystej inauguracji sezonu kulturalnego w Łodzi w Teatrze Nowym im. Kazimierza Dejmka, prezydent Łodzi Hanna Zdanowska wręczyła doroczne nagrody wyróżniającym się ludziom kultury w naszym mieście. Otrzymał ją m.in. Przemysław Hachorkiewicz z ŁDK.

Zacznijmy od prostego doświadczenia. Co staje nam przed oczami, gdy słyszymy słowo Polska?