Wiadomości | Kalejdoskop kulturalny regionu łódzkiego
Bunt i sprzeciw są stare jak ludzkość. Czym są dzisiaj, czy istnieje obecnie kontrkultura? O tym rozmawiano podczas debaty z cyklu "on/off kultura" w Łódzkim Domu Kultury.
Brałem ostatnio udział w dyskusji na temat buntu i kontrkultury. Antropolog, znany dziennikarz i dwóch muzyków ponad godzinę wspominali dawne bunty i narzekali na współczesność.
Już wiadomo, jakie logo będzie reprezentować Polskę w jej staraniach o organizację International EXPO 2022 w Łodzi. Zadecydowali o tym internauci w trakcie publicznego głosowania. Zwycięskie logo pozna wkrótce cały świat.
Łódzki Free Time to nowy fanpage na Facebooku, który tworzy kilku młodych zapaleńców. Grupa licealistów miała dość siedzenia w domu i postanowiła zrobić coś nowego i kreatywnego.
Prof. dr hab. Jolanta Rudzka-Habisiak, obecna rektor Akademii Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego w Łodzi, została ponownie wybrana na to stanowisko. Będzie kierowała łódzką akademią przez kolejne cztery lata.
Wziąłem ostatnio udział w ciekawym spotkaniu. Co z tą Łodzią? Metropolia czy zaścianek? - to dość prowokacyjne według gospodarzy pytanie miało pobudzić zebranych do refleksji na temat marki Łodzi, strategii rozwoju miasta, możliwych scenariuszy rozwoju sytuacji.
Od 1 marca 2016 r. w strukturach EC1 Łódź - Miasto Kultury działa Wydział Centrum Komiksu i Narracji Interaktywnej, znane jako Łódzkie Centrum Komiksu.
Zapraszam w kolejną podróż spod znaku Borgesa. Naszym przewodnikiem w Kalejdoskopie wyobraźni będzie zmyślenie. Podążymy śladami, które w łódzkiej architekturze pozostawiło Bractwo Słowiańskie.
Muzeum Sztuki w Łodzi zostało operatorem regionalnym na województwo łódzkie programu „Bardzo młoda kultura”, realizowanego przez Narodowe Centrum Kultury.
Chciałem napisać razem, ale to słowo też już zawłaszczone przez politykę.