Wiadomości | Kalejdoskop kulturalny regionu łódzkiego
Przygotować ciekawą recytację utworu poetyckiego lub prozatorskiego wcale nie jest łatwo. To wyzwanie zarówno dla młodych recytatorów, jak i dla opiekujących się nimi nauczycieli. Obu grupom starają się pomóc organizatorzy Bałuckich Spotkań Recytatorów.
FELIETON. Najpierw przeczytałem, że teraz filmy polskie mają być polskie, czyli stricte narodowe i krzewiące nasze najcenniejsze Wartości. Potem z niejaką dumą dowiedziałem się, że filmem wszech czasów została „Ziemia obiecana” Wajdy, co nieco kłóci się z zamiarami, bo w bohaterach buzuje chęć budowania dzikiego kapitalizmu, a poza tym są Niemcem, Żydem i Polakiem. 
Dagmara Śmigielska, nowa dyrektor Wydziału Kultury UMŁ, spotkała się z dziennikarzami w Muzeum Miasta Łodzi.
Zrealizowany w Teatrze Nowym spektakl Ziemia obiecana Remigiusza Brzyka został przez czytelników "Gazety Wyborczej" i widzów TV Toya uznany za najważniejsze wydarzenie kulturalne roku. Plebiscyt Energia Kultury organizowano już po raz siódmy. Po raz piąty przyznano tytuł człowieka kultury - otrzymała go Ewa Pilawska, dyrektor Teatru Powszechnego.
Jedną z najciekawszych książek ubiegłego roku jest niewątpliwie 13 pięter Filipa Springera. Jedną z najciekawszych i najbardziej dyskutowanych - chciałoby się napisać.
Naszą armatkę ładujemy już po raz trzeci. 
Ogłaszamy kolejną edycję plebiscytu na najbardziej wystrzałowe wydarzenie w łódzkiej kulturze.
Zima zaczęła się równo z nowym rokiem, jakby czekając na zmianę w kalendarzu.
Wiceprezydenci Łodzi ogłosili, jak w 2016 roku zostaną rozdzielone pieniądze z Unii Europejskiej. Duże sumy będą przekazane na cele kulturalne.
Trwają konsultacje Modelu zrównoważonego transportu zbiorowego w Łodzi 2020+.
Chciałoby się na Nowy Rok napisać coś ciepłego, serdecznego, skrzącego się optymizmem i radością. Cóż jednak poradzić, kiedy człowieka przepełnia nienawiść. Nie jest to tylko moja cecha. Wszyscy wszystkich nienawidzą.