Wiadomości | Kalejdoskop kulturalny regionu łódzkiego
Polskie uczelnie rozbudowują działy promocji, by chytrymi sztuczkami zwabić do sal wykładowych resztki młodzieży. Z kolei uniwersytety trzeciego wieku przeżywają prawdziwe oblężenie - kandydaci stoją nocami, by zapisać się na zajęcia. Podobnie w kulturze: programy i projekty dla seniorów zaczynają dominować w ofercie domów kultury i kin.
Stanisław Mikulski, znany i lubiany aktor, zmarł w czwartek 27 listopada o świcie w wieku 85 lat. Urodził się 1 maja 1929 r. w Łodzi. Umarł w Warszawie.
26 listopada zmarł znany aktor Janusz Kubicki. Od ponad 50 lat związany był z łódzkimi scenami.
Przestrzeń przed Akademią Sztuk Pięknych, która dotąd pełniła rolę parkingu, wyłożono starą kostką z łódzkich ulic - teraz będą się tam odbywały wystawy, można też będzie po prostu odpocząć w cieniu drzew.
Oddział Ochrony Zabytków Urzędu Miasta we współpracy z pracownią architektoniczną RWSL opracował „Księgę standardów ulicy Piotrkowskiej”, czyli zasady kształtowania frontów lokali usługowych.
Na pierwszej po wyborach konferencji prasowej prezydent Hanna Zdanowska przedstawiła projekt budżetu miasta na rok 2015. Nas oczywiście najbardziej interesowały planowane wydatki na kulturę.
Stowarzyszenie Promocji Kultury im. Aleksandra Tansmana jako jedna z dwóch organizacji pozarządowych zostało wyróżnione Nagrodą Pro Publico Bono Dwudziestopięciolecia Odrodzenia Niepodległej Rzeczypospolitej.
W ramach Festiwalu prezentowana była międzynarodowa wystawa grafiki artystycznej „Grafika Świata”  z kolekcji Stowarzyszenia Międzynarodowe Triennale Grafiki w Krakowie.
Obserwuję przez okno smutny koniec hotelu "Centrum", sztandarowej inwestycji w łódzkim Śródmieściu epoki Gierka. Maszyny budowlane dokonują destrukcji, a kamieni kupa rośnie w siłę. Czy jednak ludziom żyje się dostatniej?
Na łódzkich ulicach pojawią się wkrótce promujące Łódź pokrywy włazów kanalizacyjnych. Zakład Wodociągów i Kanalizacji wykonał 200 włazów według projektu Kamili Borowskiej - laureatki ogólnopolskiego konkursu.