Wiadomości | Kalejdoskop kulturalny regionu łódzkiego
Otwarto wreszcie drugi obiekt zbudowany przy Akademii Sztuk Pięknych dzięki unijnemu i ministerialnemu dofinansowaniu. To Centrum Nauki i Sztuki, w którym mieści się m.in. biblioteka, archiwum uczelni (także cyfrowe), małe kino 3D i przestrzenie wystawiennicze.
Idea centrum przemysłów kreatywnych, która dla jednych jest pustym sloganem, a dla innych szansą na artystyczny rozwój, ma odzwierciedlenie także na Księżym Młynie. Dawne królestwo Scheiblera powoli staje się enklawą artystów.
Śledząc echa niedzielnych wyborów, trafiłem na program pewnej telewizji informacyjnej.
Na finansowanie projektów w ramach budżetu obywatelskiego złożono 871 wniosków. Głosowanie - we wrześniu.
Secesyjna willa przy ul. Wólczańskiej przeszła długotrwały, skomplikowany remont konserwatorski. Pierwsze wystawy w jej wnętrzach - od 12 czerwca...
Akademia Muzyczna może poszczycić się nowym Regionalnym Ośrodkiem Kultury, Edukacji i Dokumentacji. Inwestycja stanowi część przedsięwzięcia obejmującego rewitalizację największej muzycznej uczelni w regionie łódzkim.
Czym jest piękno? Czy to brak brzydoty i dysharmonii? Czy to jest jedynie coś, co się komuś bardzo podoba? W felietonie pyta o to Krzysztof Golec-Piotrowski.
Polskie Stowarzyszenie Europa - Demokracja – Esperanto oraz Biblioteka Uniwersytetu Łódzkiego zapraszają na wystawę pt. „127 lat języka esperanto” w Bibliotece Uniwersytetu Łódzkiego.
10. edycja Fashion Week za nami. Co będziemy nosić w sezonie jesień-zima 2014? Przeważające kolory to odcienie szarości, czerń, granat i biel. Panowie i panie wskakują w getry i obszerne płaszcze.
Byle jaszczurka, żaba czy padalec mają swoje przejścia pod autostradami czy liniami kolejowymi, tak by mogły się swobodnie przemieszczać. Gorzej z ludźmi, zwłaszcza gdy nie używają akurat samochodu ani roweru.