Wiadomości | Kalejdoskop kulturalny regionu łódzkiego
Już wiem, że nie dam rady. Przed 15 grudnia nie zdołam się dowiedzieć, kto dostał Literacką Nagrodę im. Juliana Tuwima.
Pawilony i reklamy znikną z działki na rogu al. Mickiewicza i al. Kościuszki. W 2015 roku rozpocznie się tam budowa minimum czterogwiazdkowego hotelu o 200 pokojach.
Podczas prac związanych z budową linii tramwajowej na ul. P.O.W w Łodzi natrafiono na zamurowane wejście do schronu przeciwlotniczego. Obiekt położony jest na terenie parku im. Moniuszki.
Byłem ostatnio na spotkaniu siedmiu łódzkich rad osiedli z pracownikami Miejskiej Pracowni Urbanistycznej.
Kilkanaście telewizorów, odtwarzaczy dvd i tabletów MANTY, jako prezent mikołajkowy, trafi do łódzkiego Miejskiego Ośrodka  Pomocy Społecznej i Caritas.
Domy kultury są reliktem komuny. Często słyszy się taki sąd z ust tych, którzy chcą zdyskredytować sens istnienia tego typu instytucji. Podobnie jak w przypadku służby zdrowia czy szkolnictwa wyższego mamy tu do czynienia z podobnymi patologiami transformacji. Czy w związku z tym należałoby je zburzyć i zaorać?
Abstrakcyjna rzeźba stojąca na grobie Władysława Strzemińskiego na Starym Cmentarzu w Łodzi została odnowiona za pieniądze łódzkiej Akademii Sztuk Pięknych.
Łodzianie lubią swoje domy kultury. Ale są też tacy, którzy pragną je reformować albo zamykać. Pracownicy i dyrektorzy bronią instytucji jak niepodległości, bo wiedzą, że nikt nie stanie w ich obronie.
W 2013 roku minęło 60 lat, od kiedy przy ulicy Traugutta działa dom kultury. Ale historia samego budynku jest o 20 lat starsza.
Piotr Grobliński komentuje sprawę wywiadu księdza Ireneusza Bochyńskiego.