[24 kwietnia 2017 godz. 13:00]
WIEC LUDZI I KSIĄŻEK

Pod takim tytułem w Międzynarodowym Dniu Książek i Praw Autorskich łódzki Dom Literatury organizuje piknik artystyczny poświęcony książce. W parku Sienkiewicza przez kilka godzin trwać będzie kiermasz, wzbogacony o program artystyczny i liczne prezentacje na temat czytelnictwa. 

Od godz. 13.00 do 18.00 w pięknym, wiosennym plenerze odbywać się będzie bookcrossing i kiermasz książek łódzkich wydawnictw: Wydawnictwo Kwadratura, Officyna, Wydawnictwo Akapit Press, małe książki, Wydawnictwo Literatura, Dom Literatury w Łodzi. 
Znani i lubiani łodzianie ze sceny opowiedzą o swoich przygodach z książkami i fascynacjach bohaterami literackimi. Dla najmłodszych przewidziano warsztaty książkowe i artystyczne, przygotowane przez instruktorów Ośrodka Kultury Górna.

Program artystyczno-wokalny poświęcony poezji, prozie, bajkom i wszystkiemu, co w literaturze ważne i ciekawe zaprezentuje m.in.Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka im. prof. T. Kotarbińskiego w Łodzi,Pałac Młodzieży im. Juliana Tuwima w Łodzi, Miejska Biblioteka Publiczna Łódź - Śródmieście Filia nr 9 dla Dorosłych, kabaret Bi-Ba-Bo, Bałucki Ośrodek Kultury "Na Żubardzkiej", Szkoła Podstawowa nr 173 w Łodzi, Szkoła Podstawowa nr 199, @SZkoła Podstawowa nr 29, III Liceum Ogólnokształcące im. T. Kościuszki w Łodzi. Zagrają i zaśpiewają także wykonawcy profesjonalni: Agnellus i Szymon Wiśniewski.
Wstęp wolny.

Patronat medialny
Najpopularniejsze

Blask i Brzask sztuki
Blask i Brzask sztuki
Do dżungli z Ogrodnikiem
Zdobądź granty na wydarzenia o Reymoncie
Sybilla dla kustosza!
Porozmawiajmy o Konie

Najnowsze

Czerwcowy „Kalejdoskop” już gotowy
Czerwcowy „Kalejdoskop” już gotowy
Koncerty w Willi Grohmana
Mała wystawa wielkich artystów
Pożegnanie Deep Purple
NOC BIBLIOTEK NA POLESIU
facebook