• Polecamy dziś24 kwietnia/ poniedziałek /
    • WIEC LUDZI I KSIĄŻEK
      godz. 13:00
      czytaj dalej ...
      SEMELE na TRZECH SCENACH
      godz. 18:00
      Łódź - różne miejsca
      czytaj dalej ...
      Hiszpania na ekranie
      „Za późno na gniew”
      godz. 18:45
      czytaj dalej ...
      Obrazy Mainki
      godz. 19:00
      Galeria Opus Flm
      czytaj dalej ...
      Dni Muzyki Organowej
      godz. 19:00
      Parafia Archikatedralna Św. Stanisława Kostki
      czytaj dalej ...
  • Polecamy jutro25 kwietnia/ wtorek /
    • Zapomniane gwiazdy ekranu
      Nora Ney
      godz. 17:00
      Muzeum Kinematografii
      czytaj dalej ...
      Festiwal Kryminału
      godz. 18:00
      Poleski Ośrodek Sztuki
      czytaj dalej ...
      SEMELE na TRZECH SCENACH
      godz. 18:00
      Łódź - różne miejsca
      czytaj dalej ...
      Hiszpania na ekranie
      „Za późno na gniew”
      godz. 18:30
      czytaj dalej ...
  • Polecamy pojutrze26 kwietnia/ środa /
    • Plus czy minus: Józef Beck
      godz. 18:00
      czytaj dalej ...
      III Maraton Bachowski
      godz. 18:15
      Akademia Muzyczna
      czytaj dalej ...
      Hiszpania na ekranie
      „Za późno na gniew”
      godz. 18:45
      czytaj dalej ...
      Dni Muzyki Organowej
      godz. 19:00
      Parafia Archikatedralna Św. Stanisława Kostki
      czytaj dalej ...
      Wspólne spojrzenie
      godz. 19:00
      Szkoła Filmowa w Łodzi
      czytaj dalej ...
      Chris Ellys w Polsce
      fot. materiały prasowe
      godz. 20:00
      czytaj dalej ...
  • Polecamy za 3 dni27 kwietnia/ czwartek /
    • Targi pracy w ASP
      godz. 10:00
      Akademia Sztuk Pięknych
      czytaj dalej ...
      Złoty Ekslibris
      godz. 12:00
      Wojewódzka Biblioteka Publiczna im. J. Piłsudskiego
      czytaj dalej ...
      Non-stop dokument
      godz. 17:00
      Kinematograf
      czytaj dalej ...
      Pomarańczowa Alternatywa
      godz. 17:00
      Muzeum Fabryki
      czytaj dalej ...
      SEMELE na TRZECH SCENACH
      godz. 18:00
      Łódź - różne miejsca
      czytaj dalej ...
      Festiwal Kryminału
      godz. 18:00
      Poleski Ośrodek Sztuki
      czytaj dalej ...
      JAK POKOCHAĆ CENTRA HANDLOWE
      godz. 18:00
      Stacja Nowa Gdynia
      czytaj dalej ...
      III Maraton Bachowski
      godz. 18:15
      Akademia Muzyczna
      czytaj dalej ...
      Ray Wilson w Wytwórni
      fot. materiały prasowe
      godz. 20:00
      Klub Wytwórnia
      czytaj dalej ...
      Hiszpania na ekranie
      „Za późno na gniew”
      godz. 20:45
      czytaj dalej ...
  • Polecamy za 4 dni28 kwietnia/ piątek /
    • ŁÓDZKIE SENIORALIA
      Łódź - różne miejsca
      czytaj dalej ...
      Targi pracy w ASP
      godz. 10:00
      Akademia Sztuk Pięknych
      czytaj dalej ...
      Glassosteron
      godz. 18:00
      Galeria Willa
      czytaj dalej ...
      Festiwal Kryminału
      godz. 18:00
      Poleski Ośrodek Sztuki
      czytaj dalej ...
      III Maraton Bachowski
      godz. 18:15
      Akademia Muzyczna
      czytaj dalej ...
  • Polecamy za 5 dni29 kwietnia/ sobota /
    • BAJKOPERA
      godz. 12:00
      Teatr Wielki
      czytaj dalej ...
      TANECZNE IMPROWIZACJE
      godz. 15:00
      Bałucki Ośrodek Kultury "Na Żubardzkiej"
      czytaj dalej ...
      KSIĘGA DŻUNGLI
      fot. materiały prasowe
      godz. 19:00
      Teatr Lalek Arlekin
      czytaj dalej ...
      Piotrkowska dla songwriterów
      fot. Beards Videos
      godz. 20:00
      Woonerf, 6 Sierpnia
      czytaj dalej ...
  • Polecamy za 6 dni30 kwietnia/ niedziela /
    • Majówka w Skansenie
      godz. 12:00
      Skansen w Maurzycach
      czytaj dalej ...
      TANECZNE IMPROWIZACJE
      godz. 15:00
      Bałucki Ośrodek Kultury "Na Żubardzkiej"
      czytaj dalej ...
      POLISH CAMERATA 2017
      fot. materiały prasowe
      godz. 20:00
      Łódź - różne miejsca
      czytaj dalej ...
      Światowy Dzień Jazzu
      godz. 20:00
      U Milscha
      czytaj dalej ...
[21 kwietnia 2017-23 kwietnia 2017]
Łódź - różne miejsca
Więcej niż teatr
"Więcej niż teatr" – 35. Ogólnopolskie Konfrontacje Teatrów Młodzieżowych Centrum 2017 odbędą się  21-23 kwietnia. Jest to jedno z ważniejszych wydarzeń kulturalnych w Łodzi angażujące w partnerstwo władze miasta, organy administracji publicznej, wyższe uczelnie, szkoły ponadgimnazjalne oraz inne podmioty działające na rzecz mieszkańców Łodzi, zarówno w sferze kultury, jak i w innych obszarach społecznych. 

Tegoroczna 35 edycja Konfrontacji odwołuje się do osiągnięć uznanych polskich twórców ( Leon Schiller, Witold Gombrowicz, Bousław Schaeffer) przybliżając młodzieży istotne walory polskiej kultury teatralnej , ze szczególnym uwzględnieniem osiągnięć polskiej awangardy. 

Różnorodność zastosowanych w projekcie wydarzeń i form artystycznych (Ogólnopolski Festiwal Teatralny, pokazy, akcje w przestrzeni miejskiej, publikacje, warsztaty artystyczne) pozwaląją na aktywny udział uczestników. 
 
Celem działań w ramach Festiwalu jest stworzenie przestrzeni spotkania, wymiany doświadczeń i integracji środowiska młodzieży i instruktorów teatralnych z Polski. Mimo elementu rywalizacji (konkurs), tytułowa "konfrontacja" ma być dla uczestników przyczynkiem do rozwoju artystycznego i poszerzania horyzontów oraz weryfikacji i ewaluacji swojej pracy w kontakcie z profesjonalistami i innymi grupami.

Zmagania młodych twórców oceniać będzie Jury w składzie:

- Jadwiga Sącińska ( przewodnicząca) - teatrolog, instruktorka teatralna, animatorka kultury, specjalistka kultury żywego słowa.
 - Jan Peszek – wybitny aktor teatralny, reżyser, pedagog  
- Dariusz Leśnikowski – kulturoznawca, teatrolog, krytyk sztuki

Program „Więcej niż teatr” 35. Ogólnopolskich Konfrontacji Teatrów Młodzieżowych CENTRUM  2017 organizowanych w Centrum Kultury Młodych w dniach 21-23 kwietnia

21.04.2017( piątek)                                                          Miejsce działań: CKM ul. Lokatorska 13

godz. 9.00 Happening Teatru „Rebelia”
godz. 9.30  Uroczysta inauguracja Festiwalu, happening teatralny i wręczenie jubileuszowych statuetek LOKATORA TEATRU zaprojektowanych i wykonanych przez łódzką rzeźbiarkę Annę Frąckowicz 
godz. 10.00  SPEKTAKL „SZKLANA TAFLA” – SZKOLNY TEATR PROSCENIUM Z VI LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCEGO W KRAKOWIE
godz.11.00 SPEKTAKL „STOJĘ NA SCENIE” – TEATR „KANTOR WYMIANY MYŚLI” Z GMINNEGO OŚRODKA KULTURY I WYPOCZYNKU W WIELOPOLU SKRZYŃSKIM
godz.12.00 SPEKTAKL „CZEKANIE NA…” – „TEATR TWORZEŃ OGRANICZONYCH” Z ZESPOŁU SZKÓŁ OGÓLNOKSZTAŁCĄCYCH W BYTOMIU
godz. 13.00 – 14.00 PRZERWA 
godz. 14.00 SPEKTAKL „Pi-Lot” – TEATR „AVIS” Z NOWOSOLSKIEGO DOMU KULTURY
godz.15.00 SPEKTAKL „GRA W CZŁOWIEKA” – TEATR „POSTSCRIPTUM” Z PAŁACU     MŁODZIEŻY W BYDGOSZCZY
godz. 16.00 „HAUST WIOSNY – wspomnienia o konfrontacjach” film dokumentalny w reżyserii 
Cezarego Kanara, zrealizowany przez TV Ret – Sat 1
godz. 18.00  HAPPENING TEATRALNY na ul. Piotrkowskiej  (Pasaż Schillera)
Z OKAZJI 130 ROCZNICY URODZIN LEONA SCHILLERA, INTERAKTYWNE WIDOWISKO 
MUZYCZNE „Dźwiękowiązałka wehikuł (Bez)czasu” plenerowy spektakl Sambora Dudzińskiego 
oraz działania Teatru „Rebelia” 

godz.19.30 POKAZ SPEKTAKLU "FERDYDURKE II" wg powieści Witolda Gombrowicza w wykonaniu 
Elżbiety Szyc i Mirosława Wasiewicza
Miejsce wydarzenia: Klub Nauczyciela, ul. Piotrkowska 137/139 

22.04.2017( sobota)  Miejsce działań: CKM ul. Lokatorska 13

godz. 9.00 SPEKTAKL „STOPKLATKA” – TEATR „SCENA KOTŁOWNIA” Z OSTROWSKIEGO TOWARZYSTWA INICJATYW KULTURALNO OŚWIATOWYCH OTIKO, OSTRÓW MAZOWIECKA
godz. 10.00 SPEKTAKL „GŁUSI” – TEATR PUK – PUK Z MIEJSKIEGO OŚRODKA KULTURY 
W ŚWIDNIKU
godz. 11.00  SPEKTAKL „SALIGA” – TEATR „TRZCINA” Z MIEJSKIEGO CENTRUM KULTURY 
W TOMASZOWIE MAZOWIECKIM
godz. 12.00 SPEKTAKL „SIAŁA BABA  MAK” – TEATR „Z JEDNEJ GLINY” 
Z MŁODZIEŻOWEGO DOMU KULTURY W BOLESŁAWCU
godz. 13.00 – 14.00 PRZERWA
godz. 14.00 SPEKTAKL „OPERETA czyli PTASIA KASZANKA na motywach HISTORII  Witolda Gombrowicza” – M. D. K. CZYLI MŁODE DZIELNE KUROPATWY Z MŁODZIEŻOWEGO DOMU KULTURY W RZESZOWIE
godz. 15.00 SPEKTAKL „KONIEC ŚWIATA  CZYLI SATYRA NA WSZECHŚWIAT„ – TEATR „ZBOŻOWY” Z FUNDACJI STUDIO TM
godz. 18.00 WARSZTATY TEATRALNE prowadzone przez Mirosława Wasiewicza   i przygotowanie
 z uczestnikami improwizacji  teatralnej „Szkoła” 
 Miejsce działań: filia CKM „Klub Dąbrowa” ul. Dąbrowskiego 93
                   
godz.20.00 POKAZ MISTRZA -  MONODRAM JANA PESZKA „Scenariusz dla nieistniejącego, 
ale możliwego aktora instrumentalnego"
Miejsce wydarzenia: CKM ul. Lokatorska 13

23.04.2017( niedziela)  Miejsce działań CKM ul. Lokatorska13

godz. 11.00  W  OCZEKIWANIU NA WERDYKT –  prezentacja improwizacji  teatralnej „Szkoła”  przygotowanej przez  uczestników warsztatów prowadzonych przez  Mirosława Wasiewicza oraz happening teatralny  Teatru”Rebelia”  

Miejsce wydarzenia
Łódź - różne miejsca
Pokaż mapę

Patronat medialny




Najpopularniejsze

Festiwal Open Music
Festiwal Open Music
Perspektywy 2017 nie odwrócą się od świata
100 lat Hanemana
Powiew Jacksona
Transatlantyk – druga szansa

Najnowsze

III Maraton Bachowski
III Maraton Bachowski
WALDEMAR WOLAŃSKI W ZARZĄDZIE STOWARZYSZENIA DYREKTORÓW TEATRÓW
JAK POKOCHAĆ CENTRA HANDLOWE
LemON przyciągnął TU tłumy
Sztuka w brzuchu wielkiej ryby
facebook