Aktualności | Kalejdoskop kulturalny regionu łódzkiego
Muzeum Pałac Herbsta zaprasza na majowe, wiosenne spotkanie w ogrodzie muzeum przy ul. Przędzalnianej 72. Goście spotkania o godzinie 12.00 przeniosą się do epoki, gdy garden party było obowiązkowym punktem życia towarzyskiego łódzkiej socjety.
11 MAJA 2024 - 12 CZERWCA 2024

„Melos” zacznie w Tubądzinie

Już od 6 V można odbierać bezpłatne wejściówki na pierwszy koncert w ramach Międzynarodowego Festiwalu Muzycznego „Melos”. Odbędzie się on 11 V w Muzeum Walewskich w Tubądzinie. Wejściówki są dostępne w administracji Muzeum Okręgowego w Sieradzu.
18 MAJA 2024 - 28 LIPCA 2024

Wystawa o urodzie

Muzeum Okręgowe w Sieradzu zaprasza 18 V na wystawę „Twoje piękno. Akcesoria mody i kosmetyki XIX – XX w.” Otwarcie o godzinie 17.00. Wystawa będzie trwała do 28 VIII.
4 MAJA 2024

Powiatowo jazzowo

Centrum Kultury, Turystyki i Promocji Ziemi Łowickiej zaprasza na Powiatową Majówkę Jazzową połączoną z koncertem Wojciecha Konikiewicza & Metaquartet. Start - 4 V o godzinie 19.00 w Piwnicy Muzeum, które jest partnerem organizacyjnym tego wydarzenia. Wstęp bezpłatny.
21. edycja Millennium Docs Against Gravity, największego polskiego festiwalu filmowego, odbędzie się w dniach 10 - 19 maja w kinach w siedmiu polskich miastach (Warszawa, Wrocław, Gdynia, Poznań, Katowice, Łódź i Bydgoszcz) oraz od 21 maja do 3 czerwca online na mdag.pl! Niezapomnianym filmowym podróżom będą towarzyszyły spotkania z twórcami i bohaterami oraz debaty wokół ważnych tematów zaprezentowanych na ekranie.
Do 21 czerwca można składać prace na konkurs fotograficzny Potęga Łodzi - Power of Łódź 2024, adresowany zarówno do amatorów, jak i profesjonalistów. Organizatorzy od zgłoszonych fotografii oczekują wyjątkowego spojrzenia na Łódź, dostrzeżenia piękna tam, gdzie o nie trudno, wydobycia dodatkowych znaczeń tam, gdzie uroda jest oczywista.
15 CZERWCA 2024 - 15 CZERWCA 2024 / 16 CZERWCA 2024 - 16 CZERWCA 2024

Salomea z Grodziska

Muzeum Archeologiczne i Etnograficzne w Łodzi przygotowuje I Festiwal Historyczny w Grodzisku w Tumie. W weekend 15 i 16 czerwca miłośnicy archeologii, historii i czasów minionych będą mogli odkrywać bogactwo dziedzictwa kulturowego regionu łęczyckiego. Będą także niezwykle ciekawe inscenizacje.
RECENZJA. Budowle i ich resztki, jak kości, pozostają śladami życia długo po jego zakończeniu. Nieprzypadkowo konstrukcje są długowieczne – pozwalają opierać się grawitacji i same opierają się upływowi czasu. A budynek tak jak duży organizm – musi mieć szkielet. Pisze Aleksandra Talaga-Nowacka.
RECENZJA. Nośne znaczeniowo jest użycie traktowanych jak przedmioty lalek jako przywiezionych na uroczystość dzieci. Także dziecięce krzesełka użyte jako rekwizyty w opowiadaniu o przeszłości stanowią dobrą wizualną metaforę. Gorszym pomysłem okazały się próby uczynienia z tekstu czarnej komedii. O "Festen" w Teatrze Studyjnym pisze Piotr Grobliński.
od 18 MAJA 2024 / 4 CZERWCA 2024

Tajemniczy ogród

Teatr Nowy zaprasza 18 V o godz. 17 na premierę "Tajemniczy ogród" w reżyserii Justyny Łagowskiej.