Konsultacje i warsztaty dla twórców animacji | Kalejdoskop kulturalny regionu łódzkiego
Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
1 + 4 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
1 + 4 =

Konsultacje i warsztaty dla twórców animacji

W ramach projektu ASK: Animation Support Kit, realizowanego online, można wziąć udział w konsultacjach z ekspertami z zakresu projektowania i budowy lalek oraz animacji lalkowej, a także w trzytygodniowych, specjalistycznych warsztatach dla zainteresowanych tworzeniem animatiku. ASK to zarówno program doradczy, jak i możliwość zdobycia nowych umiejętności. Trwają zapisy.
Podczas godzinnej konsultacji w ramach ASK będzie można profesjonalnie omówić wybrane zagadnienie dotyczące konkretnego projektu animowanego – planowanego lub realizowanego (na dowolnym etapie powstawania). Do współpracy w ASK zostali zaproszeni doświadczeni eksperci – twórcy animacji i artyści specjalizujący się w realizacji filmów w stop motion, m.in. Tim Allen, brytyjski animator, członek ekip realizujących takie animowane filmowe hity, jak „Gnijąca Panna Młoda” czy „Fantastyczny Pan Lis”; Magda Bieszczak, zatrudniona obecnie w amerykańskim studiu Laika, współtwórczyni sukcesów Tima Burtona czy Wesa Andersona, a także Sylwia Nowak, Piotr Knabe i Marcin Zalewski – artyści mający w swoim portfolio wiele produkcji lalkowych, w tym „Wyspę psów” czy nagrodzonego Oscarem „Piotrusia i wilka” w reżyserii Suzie Templeton.

Twórcy filmów animowanych będą mogli ich pytać o konkretne rozwiązania realizacyjne: Co zrobić, żeby filmowy bohater przewracał oczami w charakterystyczny sposób? Z czego ma być futro ryjówki, żeby wyglądało naturalnie? Jak sprawić, by praca nad animacją lalki, była nie tylko efektowna, ale i efektywna?

– Każdy z nas w pracy napotyka różne wyzwania, próbując zrealizować własną wizję. Czasami nie potrafimy ruszyć z miejsca przez jakiś drobiazg – mówi Tim Allen. – Rozmowa z bardziej doświadczonym twórcą to szybsze znalezienie technicznych rozwiązań i uczenie się od tych, którzy poznali już sposoby na pokonanie przeszkód realizacyjnych.

Animatik to nakręcone na wideo lub w komputerze rysunki ze scenopisu obrazkowego (scenorysu) z uproszczoną animacją postaci wewnątrz kadru oraz z planowanymi ruchami kamery. Jest kolejnym etapem prac przygotowawczych do filmu po scenariuszu, scenopisie opisowym i scenopisie rysunkowym. Animatiki powstają głównie do filmów reklamowych i animowanych. Warsztaty poprowadzi Martin Bell, brytyjski animator, doświadczony supervisor wizualizacji, który pracował przy takich tytułach, jak „Jurassic World: Upadłe królestwo”, „Szybcy i wściekli: Hobbs i Shaw”, „Kopciuszek”, „Aladyn” czy najnowsza część przygód słynnego agenta 007 „Nie czas umierać”. W wyniku wspólnej pracy powstanie animatik do 10-minutowego filmu Martina Bella. Na chętnych do nauki pod okiem Martina czeka 10 miejsc.

Zgłoszenia na konsultacje i warsztaty z animatiku przyjmowane są do 8 lipca. Projekt realizowany będzie w okresie od 20 lipca do 10 sierpnia. Koszt wynosi 195 euro za godzinną konsultację (możliwe zniżki przy wykupieniu większej liczby godzin) oraz 295 euro za warsztat. Szczegóły, regulamin udziału w projekcie oraz formularz zgłoszeniowy dostępne są: momakin.pl/nasze-projekty/ask-animation-support-kit.

Projekt ASK: Animation Support Kit opracował MOMAKIN, który jest organizatorem ANIMARKT Stop Motion Forum, jedynego na świecie wydarzenia skierowanego do przedstawicieli branży filmowej, skoncentrowanych na animacji poklatkowej. To właśnie z doświadczeń sekcji szkoleniowej, realizowanej w trakcie forum, wyrósł pomysł na to, aby przygotować stałą ofertę. – Nad stworzeniem praktycznej propozycji, dostarczającej konkretne rozwiązania realizacyjne, pracowałyśmy już od dawna. Ostatni czas tylko przyspieszył nasze działania i przesądził o formie online – mówi Paulina Zacharek z MOMAKIN.

MOMAKIN łączy świat twórców filmów animowanych z międzynarodowym rynkiem produkcji, dystrybucji i promocji. Specjalizuje się w zakresie projektów w stop motion. Wspiera animacje na każdym etapie ich rozwoju: od planowania i finansowania po dystrybucję. Prowadzi agencję talentów, inicjuje i realizuje projekty filmowe w Polsce i na świecie. Zajmuje się edukacją i profesjonalizacją branży filmowej.

Kategoria

Inne