20 maja 2016 roku odbył się na Wydziale Filologicznym Festiwal Twórczości Studenckiej "Dźwięk, słowo, obraz". Studenci dziennikarstwa i komunikacji społecznej zaprezentowali publiczności i zaproszonym gościom stworzone przez siebie prace w pięciu kategoriach: Film, Fotografia, Słuchowisko, Reportaż radiowy, Wariacja dźwiękowa.
20 maja 2016 roku odbył się na Wydziale Filologicznym Festiwal
Twórczości Studenckiej "Dźwięk, słowo, obraz". Studenci
dziennikarstwa i komunikacji społecznej zaprezentowali publiczności
i zaproszonym gościom stworzone przez siebie prace w pięciu
kategoriach: Film, Fotografia, Słuchowisko, Reportaż radiowy,
Wariacja dźwiękowa.
Wśród zaproszonych gości znaleźli się: Agnieszka Rutkowska -
reporterka TVP Łódź (zastąpiła redaktora Wojciecha Barczaka), Roma
Leszczyńska - reporterka III Programu Polskiego Radia oraz Adam
Chyliński i Bartosz Szpak, reżyserzy i scenarzyści słuchowiska "Kim
jest Max Winckler".
W festiwalu, oprócz studentów i wykładowców, uczestniczyli
nauczyciele i uczniowie XIII Liceum Ogólnokształcącego oraz z Grupy
Szkół Łódzkiego Stowarzyszenia na Rzecz Porozumienia z Europą.
Licealiści z zainteresowaniem słuchali słów praktyków, którzy
zgodnie twierdzili, że najważniejsze w pracy są kreatywność,
motywacja i wiara w siebie.
Wśród wyróżnionych przez jury prac znalazły się: reportaż
Aleksandry Chrząszcz o Leonie Górskim, byłym rybaku, który przez 23
lat pracował na pokładach statków rybackich pływających m.in. po
Morzu Beringa, Morzu Ochockim i południowym Pacyfiku, a także
słuchowisko Magdaleny Śliz, Konrada Supruna i Huberta Tymińskiego,
które jest adaptacją australijskiego filmu animowanego "Mary i
Max". Publiczność doceniła natomiast między innymi słuchowisko
Krzysztofa Boczka "Czarnobiali" - adaptację powieści "Dr Jekyll i
Mr Hyde". Autor zagrał obie role.
Poniżej lista wszystkich nagrodzonych prac:
Kategoria film:
· I miejsce – Kira Miler – Marysia
w Sanoku
· Nagroda Publiczności – Magdalena
Śliz i Hubert Tymiński – Street Art from Poland to Greece
Kategoria Fotografia:
· I miejsce – Aleksandra
Włodarczyk – Izolacja
· II miejsce – Dimitrij Bogajewski
– Kibic
· III miejsce – Marta Chruścińska
– Ulotność
· Nagroda Publiczności –
Aleksandra Włodarczyk – Izolacja
Kategoria Słuchowisko:
· I miejsce – Magdalena Śliz,
Konrad Suprun, Hubert Tymiński – Mary i Max
· Nagroda Publiczności – Krzysztof
Boczek – Czarnobiali
Kategoria Reportaż Radiowy:
· I miejsce – Aleksandra Chrząszcz
– Statki toną na kotwicach
· Nagroda Publiczności –
Aleksandra Chrząszcz
Kategoria Wariacja Dźwiękowa:
· I miejsce – Krzysztof Boczek –
Moja opowieść
· Nagroda Publiczności – Krzysztof
Boczek
Wydział Filologiczny Uniwersytetu Łódzkiego
Adres
Wydział Filologiczny Uniwersytetu Łódzkiegoul. Pomorska 171/173Wydział Filologiczny Uniwersytetu Łódzkiego
ul. Pomorska 171/173